12 maja 2018 - godz. 16.00

czynną w dniach od 7 do 11 maja w godz. 10.30 – 18.00

Witold WOJTKIEWICZ: olej, tektura, 11,5 x 22 cm,
sygn. p.d.: WWojtk.
Stan zachowania: obraz po konserwacji, tektura naklejona na tekturę, podobrazie w kilku miejscach wybrzuszone, dr. ubytek podobrazia l. śr., warstwa malarska zabrudzona.
Praca ze zbiorów rodziny artysty.
Na odwrocie drukowana nalepka Muzeum Narodowego w Krakowie z tekstem atramentem: Witold Wojtkiewicz / Dwoje dzieci z lalką / ol. pł. (!) nakl. na tekt, 10,5 x 21cm / właściciel Aleksandra Kostrzębska / Wystawa monograficzna.
Obraz był eksponowany na wystawie monograficznej Witolda Wojtkiewicza w Muzeum Narodowym w Krakowie w 1976, reprodukowany w katalogu wystawy (wydanym w 1989), poz. 1, oraz na wystawie „Między ironią a melancholią. Witold Wojtkiewicz 1879-1909”, Muzeum Śląskie w Katowicach, maj – lipiec 1999.
„Dwoje dzieci z lalką”, ok. 1900
olej, tektura, 11,5 x 22 cm, sygn. p.d.: WWojtk. Stan zachowania: obraz po konserwacji, tektura naklejona na tekturę, podobrazie w kilku miejscach wybrzuszone, dr. ubytek podobrazia l. śr., warstwa malarska zabrudzona. Praca ze zbiorów rodziny artysty. Na odwrocie drukowana nalepka Muzeum Narodowego w Krakowie z tekstem atramentem: Witold Wojtkiewicz / Dwoje dzieci z lalką / ol. pł. (!) nakl. na tekt, 10,5 x 21cm / właściciel Aleksandra Kostrzębska / Wystawa monograficzna. Obraz był eksponowany na wystawie monograficznej Witolda Wojtkiewicza w Muzeum Narodowym w Krakowie w 1976, reprodukowany w katalogu wystawy (wydanym w 1989), poz. 1, oraz na wystawie „Między ironią a melancholią. Witold Wojtkiewicz 1879-1909”, Muzeum Śląskie w Katowicach, maj – lipiec 1999.
Cena wywoławcza:
22 000 zł
Cena uzyskana:
22 000 zł

Poz. , Aukcja nr 169 - 12.05.2018 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 169 - 12.05.2018 - kontakt

Witold WOJTKIEWICZ: olej, płótno (dublowane), 19 x 12,5 cm,
sygn. l.d.: 1901 / WWojtk.
Na odwrocie drukowana nalepka Muzeum Narodowego w Krakowie z tekstem atramentem: Witold Wojtkiewicz / Studium głowy starca / ol. pł., 18 x 12 cm / właściciel Aleksandra Kostrzębska / Wystawa monograficzna.
Obraz był eksponowany na wystawie monograficznej Witolda Wojtkiewicza w Muzeum Narodowym w Krakowie w 1976, reprodukowany w katalogu wystawy (wydanym w 1989) poz. 2, oraz na wystawie „Między ironią a melancholią. Witold Wojtkiewicz 1879-1909”, Muzeum Śląskie w Katowicach, maj – lipiec 1999, reprodukowany w katalogu, s. 33.
„Studium głowy starca”, 1901
olej, płótno (dublowane), 19 x 12,5 cm, sygn. l.d.: 1901 / WWojtk. Praca ze zbiorów rodziny artysty. Na odwrocie drukowana nalepka Muzeum Narodowego w Krakowie z tekstem atramentem: Witold Wojtkiewicz / Studium głowy starca / ol. pł., 18 x 12 cm / właściciel Aleksandra Kostrzębska / Wystawa monograficzna. Obraz był eksponowany na wystawie monograficznej Witolda Wojtkiewicza w Muzeum Narodowym w Krakowie w 1976, reprodukowany w katalogu wystawy (wydanym w 1989) poz. 2, oraz na wystawie „Między ironią a melancholią. Witold Wojtkiewicz 1879-1909”, Muzeum Śląskie w Katowicach, maj – lipiec 1999, reprodukowany w katalogu, s. 33.
Cena wywoławcza:
21 000 zł
Cena uzyskana:
21 000 zł

 Jerzy KOSSAK: olej, tektura, 34,5 x 50 cm,
sygn. l.d.: Jerzy Kossak / 1941.
Na odwrocie okrągła pieczęć: „Jerzy Kossak Kraków Plac Kossaka 4”, oraz pieczątka z autorskim napisem: „Stwierdzam autentycz- /ność tego obrazu / Jerzy Kossak”.
„Ułan z koniem”, 1941
olej, tektura, 34,5 x 50 cm, sygn. l.d.: Jerzy Kossak / 1941. Na odwrocie okrągła pieczęć: „Jerzy Kossak Kraków Plac Kossaka 4”, oraz pieczątka z autorskim napisem: „Stwierdzam autentycz- /ność tego obrazu / Jerzy Kossak”. *opłata droit de suite
Cena wywoławcza:
8 500 zł
Cena uzyskana:

Jerzy KOSSAK: olej, tektura, 35 x 50 cm,
„Spotkanie”, 1941
olej, tektura, 35 x 50 cm, sygn. l.d.: Jerzy Kossak / 1941. Na odwrocie okrągła pieczęć: „Jerzy Kossak Kraków Plac Kossaka 4”, oraz pieczątka z autorskim napisem: „Stwierdzam autentycz- /ność tego obrazu / Jerzy Kossak”. *opłata droit de suite
Cena wywoławcza:
8 000 zł
Cena uzyskana:

Henryk SAJDAK :

akwarela, papier naklejony na tekturę, 26,5 x 21,5 cm,
sygn. l.d.: H. Sajdak.
Na odwrocie sygnatura i autorski tytuł długopisem: Kraków / Kościół św. Barbary / Henryk Sajdak, oraz napis ołówkiem: 233/66 / 300,-
*opłata droit de suite.
„Kościół św. Barbary w Krakowie”, ok. 1966
akwarela, papier naklejony na tekturę, 26,5 x 21,5 cm, sygn. l.d.: H. Sajdak. Na odwrocie sygnatura i autorski tytuł długopisem: Kraków / Kościół św. Barbary / Henryk Sajdak, oraz napis ołówkiem: 233/66 / 300,- *opłata droit de suite.
Cena wywoławcza:
1 350 zł

Stanisław Ignacy WITKIEWICZ (WITKACY) : pastel, papier, 63 x 48 cm,
sygn. l.d.: Witkac / (T.C + Co) /  NP  N П / 1934 31/X,
na krawędzi papieru fragment suchej pieczęci.
Na odwrocie tektury zabezpieczającej podobrazie napis ołówkiem i długopisem: Portret / Dra laryngologa / Witolda Pakowskiego  / Zakopane / Przyjaciel Witkacego / Kupiony od siostry / Dr Pakowskiego / Radlińskiej.
Obraz od Pani Radlińskiej kupił Stanisław Bocianowski (1909-1996), optyk, działacz społeczno-kulturalny z Dąbrowy Górniczej.
„Portret doktora Witolda Pakowskiego”, 1934
pastel, papier, 63 x 48 cm, sygn. l.d.: Witkac / (T.C + Co) / NP N П / 1934 31/X, na krawędzi papieru fragment suchej pieczęci. Na odwrocie tektury zabezpieczającej podobrazie napis ołówkiem i długopisem: Portret / Dra laryngologa / Witolda Pakowskiego / Zakopane / Przyjaciel Witkacego / Kupiony od siostry / Dr Pakowskiego / Radlińskiej. Obraz od Pani Radlińskiej kupił Stanisław Bocianowski (1909-1996), optyk, działacz społeczno-kulturalny z Dąbrowy Górniczej.
Cena wywoławcza:
55 000 zł
Cena uzyskana:
73 000 zł