12 maja 2018 - godz. 16.00

czynną w dniach od 7 do 11 maja w godz. 10.30 – 18.00

Władysław ARASZKIEWICZ: olej, tektura, 29,5 x 38 cm,
sygn. p.d.: Wł. Araszkiewicz 920 r.
Na odwrocie drukowana naklejka z tekstem atramentem: Władysław Araszkiewicz / Popołudnie / olej / Data nadesłania 14 X 1920; atramentem: Władysław Araszkiewicz / Popołudnie / cena; pieczęć Zakładu Pozłotniczego Wacława Kozarzewskiego, Warszawa
ul.  Marszałkowska Nr 6.
„Popołudnie”, 1920
olej, tektura, 29,5 x 38 cm, sygn. p.d.: Wł. Araszkiewicz 920 r. Na odwrocie drukowana naklejka z tekstem atramentem: Władysław Araszkiewicz / Popołudnie / olej / Data nadesłania 14 X 1920; atramentem: Władysław Araszkiewicz / Popołudnie / cena; pieczęć Zakładu Pozłotniczego Wacława Kozarzewskiego, Warszawa ul. Marszałkowska Nr 6.
Cena wywoławcza:
750 zł
Cena uzyskana:

Poz. , Aukcja nr 169 - 12.05.2018 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 169 - 12.05.2018 - kontakt

Henryk DIETRICH: olej, tektura, 69,5 x 49,5 cm,
sygn. p.d.: Henryk Dietrich 1937.
Na odwrocie drukowana nalepka Zawodowego Związku Polskich Artystów Plastyków w Krakowie z tekstem atramentem: H. Dietrich / Kraków / ul. Sienna / olej; drukowana nalepka Instytutu Propagandy Sztuki z tekstem atramentem: Henryk Dietrich / Kraków ul. Sienna / Podpis autora Henryk Dietrich.

Wcześniejsza wersja prezentowanego obrazu z datą 1929, zakupiona bezpośrednio od autora,  znajduje się w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie.
(S. Kozakiewicz, B. Małkiewicz „Malarstwo polskie od około 1890 do 1945 roku”, katalog zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie, cz. 2, Kraków, 1997, s.128, poz. 330).
„Kraków ulica Sienna”, 1937
olej, tektura, 69,5 x 49,5 cm, sygn. p.d.: Henryk Dietrich 1937. Na odwrocie drukowana nalepka Zawodowego Związku Polskich Artystów Plastyków w Krakowie z tekstem atramentem: H. Dietrich / Kraków / ul. Sienna / olej; drukowana nalepka Instytutu Propagandy Sztuki z tekstem atramentem: Henryk Dietrich / Kraków ul. Sienna / Podpis autora Henryk Dietrich. Wcześniejsza wersja prezentowanego obrazu z datą 1929, zakupiona bezpośrednio od autora, znajduje się w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie. (S. Kozakiewicz, B. Małkiewicz „Malarstwo polskie od około 1890 do 1945 roku”, katalog zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie, cz. 2, Kraków, 1997, s.128, poz. 330). *opłata droit de suite
Cena wywoławcza:
4 000 zł
Cena uzyskana: