Ludwik HOLESZ „Krajobraz karboński”, 1968

„Krajobraz karboński”, 1968

olej, płyta, 85 x 132,5 cm,
sygn. p.d.: L. Holesz 68.

Cena wywoławcza:
9 200 zł
Cena uzyskana:
9 200 zł

Malarz, rzeźbiarz, samouk. Był cieślą górniczym, pracował przy budowie szybów i wyrobisk w kopalniach, mieszkał w Świerklanach Dolnych koło Rybnika. Zafascynowany znalezionymi fragmentami skamieniałości, stworzył własną historię pradziejów, malując wykreowane przez siebie świetliste, barwne wizje świata sprzed milionów lat.

Poz. 6. , „Krajobraz karboński”, 1968 - kontakt