Stefan ŻECHOWSKI „Akt”, 1939

Stefan ŻECHOWSKI  „Akt”, 1939
„Akt”, 1939

olej, sklejka, 48,5 x 41 cm,
sygn. monogramem p.d.: S Z / 39.

Cena wywoławcza:
8 800 zł

Malarz, uczeń Państwowej Szkoły Sztuk Zdobniczych i Przemysłu Artystycznego w Krakowie, członek Szczepu Rogate Serce. Brał udział we wszystkich wystawach ugrupowania. Wykonywał ilustracje do dzieł literackich, m.in. Mickiewicza, Leśmiana, Kasprowicza, a także do „Motorów” Emila Zegadłowicza.

Poz. 43., „Akt”, 1939 - kontakt

Stefan ŻECHOWSKI  „Akt”, 1939