21 października 2017 - godz. 16.00

: srebro, koliste wysklepione stopy, zwężające się ku dołowi gładkie trzony, wazonowe tulejki z profitkami w formie talerzyków, na stopach grawerowany wiązany monogram: VG;
wys. 26 cm, waga 545 g, srebro pr. 8 (0,833), cecha Neapolu z lat 1824-1832 (Królestwo Obojga Sycylii), monogram złotnika BM.
Neapol, 1824-1832
PARA ŚWIECZNIKÓW PÓŹNOKLASYCYSTYCZNYCH
srebro, koliste wysklepione stopy, zwężające się ku dołowi gładkie trzony, wazonowe tulejki z profitkami w formie talerzyków, na stopach grawerowany wiązany monogram: VG; wys. 26 cm, waga 545 g, srebro pr. 8 (0,833), cecha Neapolu z lat 1824-1832 (Królestwo Obojga Sycylii), monogram złotnika BM. Neapol, 1824-1832
Cena wywoławcza:
5 400 zł

Poz. , Aukcja nr 164 - 21.10.2017 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 164 - 21.10.2017 - kontakt

: cyna, wys. 30 cm, projekt  Hugo Leven (przypisywany); trójkątna wysklepiona stopa, sześcioboczny trzon, zwieńczony figurką trzech  nietoperzy, których rozpostarte skrzydła tworzą trzy  ramiona świecznika, znak (w owalu) Kayserzinn / 4506.
Stan zachowania: brak dwóch profitek.
J. P. Kayser Sohn, Krefeld, ok. 1901-1902
SECESYJNY ŚWIECZNIK Z NIETOPERZAMI KAYSERZINN
cyna, wys. 30 cm, projekt Hugo Leven (przypisywany); trójkątna wysklepiona stopa, sześcioboczny trzon, zwieńczony figurką trzech nietoperzy, których rozpostarte skrzydła tworzą trzy ramiona świecznika, znak (w owalu) Kayserzinn / 4506. Stan zachowania: brak dwóch profitek. J. P. Kayser Sohn, Krefeld, ok. 1901-1902
Cena wywoławcza:
1 200 zł
Cena uzyskana:
1 200 zł

: srebro pr. 0,800, śr. 30 cm, waga 476 g; lustro gładkie, centralnie grawerowany herb kardynała Augusta Hlonda arcybiskupa poznańskiego, kardynała i prymasa Polski ( z lewej strony tarczy herb salezjański, u góry z prawej trzy lilie – symbol kapituły gnieźnieńskiej, w dolnej części tarczy  klucze i miecz - symbol kapituły poznańskiej), kołnierz z reliefowym motywem owoców i liści, na odwrocie grawerowany napis: Rzym, 22. XII. 1927.
Patera została zakupiona przez obecnych właścicieli od członków rodziny kardynała Hlonda.
PATERA Z HERBEM KARDYNAŁA AUGUSTA HLONDA
srebro pr. 0,800, śr. 30 cm, waga 476 g; lustro gładkie, centralnie grawerowany herb kardynała Augusta Hlonda arcybiskupa poznańskiego, kardynała i prymasa Polski ( z lewej strony tarczy herb salezjański, u góry z prawej trzy lilie – symbol kapituły gnieźnieńskiej, w dolnej części tarczy klucze i miecz - symbol kapituły poznańskiej), kołnierz z reliefowym motywem owoców i liści, na odwrocie grawerowany napis: Rzym, 22. XII. 1927. Patera została zakupiona przez obecnych właścicieli od członków rodziny kardynała Hlonda.
Cena wywoławcza:
5 000 zł

: metal srebrzony; dzbanek (wys. 12,5 cm),
mlecznik (wys. 5,5 cm), cukiernica (wys. 8 cm),
6 filiżanek (wys. 3,5 cm), 6 płaskich podstawek na 4 nóżkach (śr. 11 cm),
okrągła taca na 6 nóżkach (śr. 27 cm), 6 łyżeczek (dł. 8 cm), łyżeczka do cukru (dł. 9,5 cm); kuliste i półkuliste gładkie korpusy naczyń, taśmowe, prostokątnie wygięte uchwyty, na płaskich lustrach podstawek i tacy reliefowy motyw liścia; sygn. R Met.
SERWIS DO MOKKI WARMET RESOVIA, ok. 1970
metal srebrzony; dzbanek (wys. 12,5 cm), mlecznik (wys. 5,5 cm), cukiernica (wys. 8 cm), 6 filiżanek (wys. 3,5 cm), 6 płaskich podstawek na 4 nóżkach (śr. 11 cm), okrągła taca na 6 nóżkach (śr. 27 cm), 6 łyżeczek (dł. 8 cm), łyżeczka do cukru (dł. 9,5 cm); kuliste i półkuliste gładkie korpusy naczyń, taśmowe, prostokątnie wygięte uchwyty, na płaskich lustrach podstawek i tacy reliefowy motyw liścia; sygn. R Met.
Cena wywoławcza:
1 000 zł
Cena uzyskana:
1 000 zł