21 października 2017 - godz. 16.00

: porcelana biała, farby naszkliwne, złocenie, wys. 28 cm, śr. 30 cm;
kolista misa z pojemnikiem i figurką nagiej tancerki; znak drukowany zielony i złoty: Giesche / ręcznie malowane, drukowany numer 28. Stan zachowania: brak kciuka prawej dłoni.
Katowice Bogucice, 1929-1939
CZARA DO KWIATÓW Z FIGURKĄ TANCERKI
porcelana biała, farby naszkliwne, złocenie, wys. 28 cm, śr. 30 cm; kolista misa z pojemnikiem i figurką nagiej tancerki; znak drukowany zielony i złoty: Giesche / ręcznie malowane, drukowany numer 28. Stan zachowania: brak kciuka prawej dłoni. Katowice Bogucice, 1929-1939
Cena wywoławcza:
1 700 zł
Cena uzyskana:

Poz. , Aukcja nr 164 - 21.10.2017 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 164 - 21.10.2017 - kontakt

: 8 kafelków, porcelana, farby naszkliwne, złocenie, wym.: 15 x 15 cm; na groszkowanym tle reliefowe znaki zodiaku: byk, rak, panna, waga, skorpion, strzelec, koziorożec, wodnik; niesygnowane. Stan zachowania: b. dr. przetarcia złocenia. Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz, Katowice, ok. 1960.
Prezentowane kafelki nie były jak dotąd reprodukowane w publikacjach dotyczących Wytwórni Wyrobów Ceramicznych „Steatyt”.
KAFELKI ZE ZNAKAMI ZODIAKU STEATYT
8 kafelków, porcelana, farby naszkliwne, złocenie, wym.: 15 x 15 cm; na groszkowanym tle reliefowe znaki zodiaku: byk, rak, panna, waga, skorpion, strzelec, koziorożec, wodnik; niesygnowane. Stan zachowania: b. dr. przetarcia złocenia. Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz, Katowice, ok. 1960. Prezentowane kafelki nie były jak dotąd reprodukowane w publikacjach dotyczących Wytwórni Wyrobów Ceramicznych „Steatyt”.
Cena wywoławcza:
1 800 zł
Cena uzyskana:
5 900 zł

: porcelana, farby naszkliwne, złocenie; dzbanek (wys. 21 cm), dzbanek na mleko (wys. 10,5 cm), 6 kulistych filiżanek (wys. 6,5 cm), 6 spodków (śr. 15,5 cm) i 6 talerzyków deserowych (śr. 19 cm), każdy zestaw w innym kolorze; znak drukowany złoty: „Steatyt / ZB / Katowice / Made in Poland”, pieczątki: „Ręcznie malowane”. Stan zachowania: uchwyt czerwonej filiżanki pęknięty, krawędź pokrywy dzbanka z b. dr. wyszczerbieniem.
Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz, Katowice, ok. 1960.
SERWIS DO KAWY STEATYT
porcelana, farby naszkliwne, złocenie; dzbanek (wys. 21 cm), dzbanek na mleko (wys. 10,5 cm), 6 kulistych filiżanek (wys. 6,5 cm), 6 spodków (śr. 15,5 cm) i 6 talerzyków deserowych (śr. 19 cm), każdy zestaw w innym kolorze; znak drukowany złoty: „Steatyt / ZB / Katowice / Made in Poland”, pieczątki: „Ręcznie malowane”. Stan zachowania: uchwyt czerwonej filiżanki pęknięty, krawędź pokrywy dzbanka z b. dr. wyszczerbieniem. Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz, Katowice, ok. 1960.
Cena wywoławcza:
1 500 zł
Cena uzyskana:
2 700 zł

: glina, pobiałka, farby ceramiczne, wys. 32 cm; kolista stopa, owoidalny brzusiec, krótka szyjka z wydatnym wylewem, ucha w formie litery C; dekoracja ryta, wypełniona farbami w kolorach żółtym, zielonym, niebieskim i brązowym; na spodzie stopy ryta sygnatura: Broszkiewicz / Kuty.
Kuty, ok. 1930
WAZON POKUCKI BROSZKIEWICZA
glina, pobiałka, farby ceramiczne, wys. 32 cm; kolista stopa, owoidalny brzusiec, krótka szyjka z wydatnym wylewem, ucha w formie litery C; dekoracja ryta, wypełniona farbami w kolorach żółtym, zielonym, niebieskim i brązowym; na spodzie stopy ryta sygnatura: Broszkiewicz / Kuty. Kuty, ok. 1930
Cena wywoławcza:
1 700 zł
Cena uzyskana:
1 900 zł