Aukcja nr 164 - 21.10.2017

MALARSTWO, GRAFIKA, FOTOGRAFIA, RZEMIOSŁO ARTYSTYCZNE
21 października 2017 - godz. 16.00
Galeria Sztuki Współczesnej BWA, Katowice, Al. W. Korfantego 6

Zapraszamy na wystawę przedaukcyjną w salonie Desy w Katowicach przy ul. Mariackiej 5 czynną w dniach od 12 do 20 października w godz. 10.30 – 18.00 oraz w dniu aukcji w godz. 10.00 – 13.00

Aukcja nr 164 - 21.10.2017

: srebro pr. 0,800, śr. 30 cm, waga 476 g; lustro gładkie, centralnie grawerowany herb kardynała Augusta Hlonda arcybiskupa poznańskiego, kardynała i prymasa Polski ( z lewej strony tarczy herb salezjański, u góry z prawej trzy lilie – symbol kapituły gnieźnieńskiej, w dolnej części tarczy  klucze i miecz - symbol kapituły poznańskiej), kołnierz z reliefowym motywem owoców i liści, na odwrocie grawerowany napis: Rzym, 22. XII. 1927.
Patera została zakupiona przez obecnych właścicieli od członków rodziny kardynała Hlonda.
Author
Title
PATERA Z HERBEM KARDYNAŁA AUGUSTA HLONDA
Details
srebro pr. 0,800, śr. 30 cm, waga 476 g; lustro gładkie, centralnie grawerowany herb kardynała Augusta Hlonda arcybiskupa poznańskiego, kardynała i prymasa Polski ( z lewej strony tarczy herb salezjański, u góry z prawej trzy lilie – symbol kapituły gnieźnieńskiej, w dolnej części tarczy klucze i miecz - symbol kapituły poznańskiej), kołnierz z reliefowym motywem owoców i liści, na odwrocie grawerowany napis: Rzym, 22. XII. 1927. Patera została zakupiona przez obecnych właścicieli od członków rodziny kardynała Hlonda.
Cena wywoławcza:
5 000 zł 

Poz. , Aukcja nr 164 - 21.10.2017 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 164 - 21.10.2017 - kontakt

Aukcja nr 164 - 21.10.2017

: glina, pobiałka, farby ceramiczne, wys. 32 cm; kolista stopa, owoidalny brzusiec, krótka szyjka z wydatnym wylewem, ucha w formie litery C; dekoracja ryta, wypełniona farbami w kolorach żółtym, zielonym, niebieskim i brązowym; na spodzie stopy ryta sygnatura: Broszkiewicz / Kuty. 
Kuty, ok. 1930
Author
Title
WAZON POKUCKI BROSZKIEWICZA
Details
glina, pobiałka, farby ceramiczne, wys. 32 cm; kolista stopa, owoidalny brzusiec, krótka szyjka z wydatnym wylewem, ucha w formie litery C; dekoracja ryta, wypełniona farbami w kolorach żółtym, zielonym, niebieskim i brązowym; na spodzie stopy ryta sygnatura: Broszkiewicz / Kuty. Kuty, ok. 1930
Cena wywoławcza:
1 700 zł 
Cena uzyskana:
1 900 zł

Poz. , Aukcja nr 164 - 21.10.2017 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 164 - 21.10.2017 - kontakt

Aukcja nr 164 - 21.10.2017

: metal srebrzony; dzbanek (wys. 12,5 cm), 
mlecznik (wys. 5,5 cm), cukiernica (wys. 8 cm), 
6 filiżanek (wys. 3,5 cm), 6 płaskich podstawek na 4 nóżkach (śr. 11 cm), 
okrągła taca na 6 nóżkach (śr. 27 cm), 6 łyżeczek (dł. 8 cm), łyżeczka do cukru (dł. 9,5 cm); kuliste i półkuliste gładkie korpusy naczyń, taśmowe, prostokątnie wygięte uchwyty, na płaskich lustrach podstawek i tacy reliefowy motyw liścia; sygn. R Met.
Author
Title
SERWIS DO MOKKI WARMET RESOVIA, ok. 1970
Details
metal srebrzony; dzbanek (wys. 12,5 cm), mlecznik (wys. 5,5 cm), cukiernica (wys. 8 cm), 6 filiżanek (wys. 3,5 cm), 6 płaskich podstawek na 4 nóżkach (śr. 11 cm), okrągła taca na 6 nóżkach (śr. 27 cm), 6 łyżeczek (dł. 8 cm), łyżeczka do cukru (dł. 9,5 cm); kuliste i półkuliste gładkie korpusy naczyń, taśmowe, prostokątnie wygięte uchwyty, na płaskich lustrach podstawek i tacy reliefowy motyw liścia; sygn. R Met.
Cena wywoławcza:
1 000 zł 
Cena uzyskana:
1 000 zł

Poz. , Aukcja nr 164 - 21.10.2017 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 164 - 21.10.2017 - kontakt