21 października 2017 - godz. 16.00

Paweł TROCHA: fotografia barwna z serii „New York Tapestry”, 3/10, papier Kodak Endura, płyta piankowa laminowana, 70 x70 cm,
sygn. p.d.: PTrocha.
Na odwrocie autorska nalepka z tekstem długopisem:  „New York, Nolita 07. 2017 / „Empire  State” / 3/10 / P.Trocha.
„Empire State”, 2017
fotografia barwna z serii „New York Tapestry”, 3/10, papier Kodak Endura, płyta piankowa laminowana, 70 x70 cm, sygn. p.d.: PTrocha. Na odwrocie autorska nalepka z tekstem długopisem: „New York, Nolita 07. 2017 / „Empire State” / 3/10 / P.Trocha.
Cena wywoławcza:
1 200 zł
Cena uzyskana:
1 200 zł

Poz. , Aukcja nr 164 - 21.10.2017 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 164 - 21.10.2017 - kontakt

Paweł TROCHA: fotografia czarno-biała z serii „New York Tapestry”,  2/10, papier Kodak Endura, płyta piankowa laminowana,70 x70 cm,
sygn. p.d.: PTrocha.
Na odwrocie autorska nalepka z tekstem długopisem: New York, Financial District 05. 2017 / „Police State” / 2/10 / P.Trocha.
„Police State”, 2017
fotografia czarno-biała z serii „New York Tapestry”, 2/10, papier Kodak Endura, płyta piankowa laminowana,70 x70 cm, sygn. p.d.: PTrocha. Na odwrocie autorska nalepka z tekstem długopisem: New York, Financial District 05. 2017 / „Police State” / 2/10 / P.Trocha.
Cena wywoławcza:
1 200 zł
Cena uzyskana:
1 200 zł

: porcelana biała, farby naszkliwne, złocenie, wys. 28 cm, śr. 30 cm;
kolista misa z pojemnikiem i figurką nagiej tancerki; znak drukowany zielony i złoty: Giesche / ręcznie malowane, drukowany numer 28. Stan zachowania: brak kciuka prawej dłoni.
Katowice Bogucice, 1929-1939
CZARA DO KWIATÓW Z FIGURKĄ TANCERKI
porcelana biała, farby naszkliwne, złocenie, wys. 28 cm, śr. 30 cm; kolista misa z pojemnikiem i figurką nagiej tancerki; znak drukowany zielony i złoty: Giesche / ręcznie malowane, drukowany numer 28. Stan zachowania: brak kciuka prawej dłoni. Katowice Bogucice, 1929-1939
Cena wywoławcza:
1 700 zł
Cena uzyskana:

: 8 kafelków, porcelana, farby naszkliwne, złocenie, wym.: 15 x 15 cm; na groszkowanym tle reliefowe znaki zodiaku: byk, rak, panna, waga, skorpion, strzelec, koziorożec, wodnik; niesygnowane. Stan zachowania: b. dr. przetarcia złocenia. Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz, Katowice, ok. 1960.
Prezentowane kafelki nie były jak dotąd reprodukowane w publikacjach dotyczących Wytwórni Wyrobów Ceramicznych „Steatyt”.
KAFELKI ZE ZNAKAMI ZODIAKU STEATYT
8 kafelków, porcelana, farby naszkliwne, złocenie, wym.: 15 x 15 cm; na groszkowanym tle reliefowe znaki zodiaku: byk, rak, panna, waga, skorpion, strzelec, koziorożec, wodnik; niesygnowane. Stan zachowania: b. dr. przetarcia złocenia. Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz, Katowice, ok. 1960. Prezentowane kafelki nie były jak dotąd reprodukowane w publikacjach dotyczących Wytwórni Wyrobów Ceramicznych „Steatyt”.
Cena wywoławcza:
1 800 zł
Cena uzyskana:
5 900 zł

: porcelana, farby naszkliwne, złocenie; dzbanek (wys. 21 cm), dzbanek na mleko (wys. 10,5 cm), 6 kulistych filiżanek (wys. 6,5 cm), 6 spodków (śr. 15,5 cm) i 6 talerzyków deserowych (śr. 19 cm), każdy zestaw w innym kolorze; znak drukowany złoty: „Steatyt / ZB / Katowice / Made in Poland”, pieczątki: „Ręcznie malowane”. Stan zachowania: uchwyt czerwonej filiżanki pęknięty, krawędź pokrywy dzbanka z b. dr. wyszczerbieniem.
Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz, Katowice, ok. 1960.
SERWIS DO KAWY STEATYT
porcelana, farby naszkliwne, złocenie; dzbanek (wys. 21 cm), dzbanek na mleko (wys. 10,5 cm), 6 kulistych filiżanek (wys. 6,5 cm), 6 spodków (śr. 15,5 cm) i 6 talerzyków deserowych (śr. 19 cm), każdy zestaw w innym kolorze; znak drukowany złoty: „Steatyt / ZB / Katowice / Made in Poland”, pieczątki: „Ręcznie malowane”. Stan zachowania: uchwyt czerwonej filiżanki pęknięty, krawędź pokrywy dzbanka z b. dr. wyszczerbieniem. Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz, Katowice, ok. 1960.
Cena wywoławcza:
1 500 zł
Cena uzyskana:
2 700 zł

: srebro, koliste wysklepione stopy, zwężające się ku dołowi gładkie trzony, wazonowe tulejki z profitkami w formie talerzyków, na stopach grawerowany wiązany monogram: VG;
wys. 26 cm, waga 545 g, srebro pr. 8 (0,833), cecha Neapolu z lat 1824-1832 (Królestwo Obojga Sycylii), monogram złotnika BM.
Neapol, 1824-1832
PARA ŚWIECZNIKÓW PÓŹNOKLASYCYSTYCZNYCH
srebro, koliste wysklepione stopy, zwężające się ku dołowi gładkie trzony, wazonowe tulejki z profitkami w formie talerzyków, na stopach grawerowany wiązany monogram: VG; wys. 26 cm, waga 545 g, srebro pr. 8 (0,833), cecha Neapolu z lat 1824-1832 (Królestwo Obojga Sycylii), monogram złotnika BM. Neapol, 1824-1832
Cena wywoławcza:
5 400 zł

: cyna, wys. 30 cm, projekt  Hugo Leven (przypisywany); trójkątna wysklepiona stopa, sześcioboczny trzon, zwieńczony figurką trzech  nietoperzy, których rozpostarte skrzydła tworzą trzy  ramiona świecznika, znak (w owalu) Kayserzinn / 4506.
Stan zachowania: brak dwóch profitek.
J. P. Kayser Sohn, Krefeld, ok. 1901-1902
SECESYJNY ŚWIECZNIK Z NIETOPERZAMI KAYSERZINN
cyna, wys. 30 cm, projekt Hugo Leven (przypisywany); trójkątna wysklepiona stopa, sześcioboczny trzon, zwieńczony figurką trzech nietoperzy, których rozpostarte skrzydła tworzą trzy ramiona świecznika, znak (w owalu) Kayserzinn / 4506. Stan zachowania: brak dwóch profitek. J. P. Kayser Sohn, Krefeld, ok. 1901-1902
Cena wywoławcza:
1 200 zł
Cena uzyskana:
1 200 zł