21 października 2017 - godz. 16.00

Kazimierz SICHULSKI: pastel, papier (w dwóch arkuszach) naklejony na tekturę, 81 x 62,5 cm,
sygn. p.d.: Sichulski / 07
Wzdłuż dolnej krawędzi papieru znak wodny  znanego francuskiego producenta papieru: Canson Montgolfier Vidalon- les- Annonay.
Na odwrocie naklejka z pieczątką: Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych / w Krakowie / Pałac Sztuki Plac Szczepański / (czerwoną kredką) Dep. 32.
W  pracach malowanych na papierze o większym formacie często wykorzystywano dwa  lub więcej arkuszy. Proszę porównać obraz Stanisława Wyspiańskiego „Portret Andrzeja Mielewskiego w roli Rapsoda w 'Bolesławie Śmiałym'
„Sad”, 1907
pastel, papier (w dwóch arkuszach) naklejony na tekturę, 81 x 62,5 cm, sygn. p.d.: Sichulski / 07 Wzdłuż dolnej krawędzi papieru znak wodny znanego francuskiego producenta papieru: Canson Montgolfier Vidalon- les- Annonay. Na odwrocie naklejka z pieczątką: Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych / w Krakowie / Pałac Sztuki Plac Szczepański / (czerwoną kredką) Dep. 32. W pracach malowanych na papierze o większym formacie często wykorzystywano dwa lub więcej arkuszy. Proszę porównać obraz Stanisława Wyspiańskiego „Portret Andrzeja Mielewskiego w roli Rapsoda w 'Bolesławie Śmiałym'", 1904, pastel, papier, 92 x 60 cm, ze zbiorów Muzeum Śląskiego w Katowicach ( https://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Andrzej_Mielewski.jpg).
Cena wywoławcza:
19 000 zł
Cena uzyskana:
38 000 zł

Poz. , Aukcja nr 164 - 21.10.2017 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 164 - 21.10.2017 - kontakt

Janina NOWOTNOWA: olej, tektura, 49 x 69 cm,
sygn. l.d.: Janina Nowotnowa.
Na odwrocie drukowana  nalepka salonu sztuki Kazimierza Wojciechowskiego z ul. św. Jana 3 w Krakowie, z tekstem atramentem: Data przyjęcia 1944 / Nowotnowa Janina / Róże czerwone / olej, 50 x 70 cm / nr 14300.

„Czerwone róże”, ok. 1944
olej, tektura, 49 x 69 cm, sygn. l.d.: Janina Nowotnowa. Na odwrocie drukowana nalepka salonu sztuki Kazimierza Wojciechowskiego z ul. św. Jana 3 w Krakowie, z tekstem atramentem: Data przyjęcia 1944 / Nowotnowa Janina / Róże czerwone / olej, 50 x 70 cm / nr 14300. *opłata droit de suite
Cena wywoławcza:
2 500 zł