21 października 2017 - godz. 16.00

Stanisław TONDOS: akwarela, papier naklejony na tekturę, 59 x 49,5 cm,
sygn. l.d.: Tondos.
Wzdłuż lewej krawędzi papieru znak wodny  angielskiego producenta papieru Jamesa Whatmana.
Na odwrocie opinia dr. Stanisława Dąbrowskiego z 5 marca 1964.
„Kościół św. Floriana w Krakowie”
akwarela, papier naklejony na tekturę, 59 x 49,5 cm, sygn. l.d.: Tondos. Wzdłuż lewej krawędzi papieru znak wodny angielskiego producenta papieru Jamesa Whatmana. Na odwrocie opinia dr. Stanisława Dąbrowskiego z 5 marca 1964.
Cena wywoławcza:
4 900 zł
Cena uzyskana:
4 900 zł

Poz. , Aukcja nr 164 - 21.10.2017 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 164 - 21.10.2017 - kontakt

Aleksander MROCZKOWSKI: olej, tektura naklejona na płytę, 67,5 x 84 cm,
sygn. l.d.: Alex. Mroczkowski. 1922.
Obraz po konserwacji, tektura naklejona na płytę.
Wcześniejszą  i nieco większą wersję  prezentowanego obrazu posiada w swoich zbiorach Muzeum Tatrzańskie im. T. Chałubińskiego w Zakopanem –  „Zielony Staw pod Kościelcem i Świnicą”,  olej, tektura, 72 x 98 cm, sygnatura i data (1921) z lewej strony u dołu.
„Zielony Staw Gąsienicowy”, 1922
olej, tektura naklejona na płytę, 67,5 x 84 cm, sygn. l.d.: Alex. Mroczkowski. 1922. Obraz po konserwacji, tektura naklejona na płytę. Wcześniejszą i nieco większą wersję prezentowanego obrazu posiada w swoich zbiorach Muzeum Tatrzańskie im. T. Chałubińskiego w Zakopanem – „Zielony Staw pod Kościelcem i Świnicą”, olej, tektura, 72 x 98 cm, sygnatura i data (1921) z lewej strony u dołu.
Cena wywoławcza:
25 000 zł