Feliks Michał WYGRZYWALSKI „Władca haremu”

„Władca haremu”

olej, sklejka, 51 x 70 cm,
sygn. p.d.: „Władca haremu” / F.M. Wygrzywalski

Cena wywoławcza:
16 000 zł

Malarz, uczeń akademii monachijskiej i paryskiej Académie Julian. Po 1900 zamieszkał w Rzymie, w 1907 przeniósł się do Lwowa. Poza malarstwem sztalugowym zajmował się scenografią, projektował witraże. Wśród często podejmowanych tematów pejzażowych wiele miejsca zajmują motywy marynistyczne, widoki rzymskiej Campanii i Capri. Tematyka rodzajowa to sceny arabskie, rybacy neapolitańscy, egzotyczne piękności.

Poz. 53., „Władca haremu” - kontakt