Erno ERB „Targ”

Erno ERB „Targ”
„Targ”

olej, tektura, 35 x 49,5 cm,
sygn. p.d.: E Erb

Cena wywoławcza:
10 000 zł

Malarz związany z lwowskim środowiskiem artystycznym. Był niezwykle utalentowanym samoukiem, którego twórczość porównywano z malarstwem Maksa Liebermanna. Jego kompozycje olejne, o charakterystycznej grubej fakturze, malowane swobodnymi pociągnięciami pędzla, to najczęściej pejzaże miejskie, motywy rodzajowe z kobietami na targu, ukraińskie typy ludowe, martwe natury.

Poz. 49., „Targ” - kontakt

Erno ERB „Targ”