Krzysztof WEBS „Strefa II”, 2012

„Strefa II”, 2012

olej, płótno, 70 x 60 cm,
sygn. p.d.: Webs.
Na odwrocie tytuł, sygnatura i data: Strefa II / K. Webs / 2012.

Cena wywoławcza:
2 000 zł

Malarz związany ze śląskim środowiskiem twórców nieprofesjonalnych, członek koła plastycznego przy KWK „Zabrze”. Urodził się w Rudzińcu koło Gliwic, z zawodu tokarz, pracował w hucie „Łabędy” jako komendant straży przemysłowej. Jego twórczość nawiązuje do śląskiej historii i tradycji, swoje cykle poświęca więc śląskim powstaniom, obyczajom, codzienności śląskich pejzaży miejskich, a rozgrywające się tam sceny uliczne ukazuje z optymizmem i humorem. W 2008 z okazji 35- lecia twórczości artystycznej Websa Muzeum Śląskie w Katowicach przygotowało wystawę jego prac pod wspólnym tytułem „Pejzaże z morałem”.
(Maria Fiderkiewicz „Biogramy śląskich plastyków sztuki pogranicza”, Muzeum Śląskie, Katowice, 2005, s. 50-51).

Poz. 8., „Strefa II”, 2012 - kontakt