Wincenty WODZINOWSKI „Rozmowa”, 1912

„Rozmowa”, 1912

olej, tektura, 50 x 67 cm,
sygn. l.d.: W. Wodzinowski / 1912.
Obraz został zakupiony w salonie DESY w Krakowie przy ul. Floriańskiej 25 w 1953.

Cena wywoławcza:
6 000 zł

Malarz, uczeń Gersona (1880-1881) oraz krakowskiej SSP (1881-1889) w pracowni Leopolda Loefflera, Jana Matejki i Władysława Łuszczkiewicza. Studia uzupełniał w akademii monachijskiej. W 1892 wrócił do kraju i osiadł w Swoszowicach k/Krakowa. W latach 1896-1916 uczył malarstwa na Wyższych Kursach dla Kobiet im. Baranieckiego. Tematyka jego prac to najczęściej malowane żywiołowo i z humorem sceny związane z folklorem podkrakowskiej wsi, kompozycje alegoryczne oraz portrety.

Poz. 50., „Rozmowa”, 1912 - kontakt