Ludwik KWIATKOWSKI „Przed zachodem”

„Przed zachodem”

olej, tektura, 33,3 x 48,5,
sygn. l.d.: Kwiatkowski.
Na odwrocie autorski opis atramentem: LKwiatkowski / Lwów Fredry 7 / „Przed zachodem”; dedykacja atramentem: Haluni mojej najukochańszej / Andrzej; numer niebieska kredką: N 54.

Cena wywoławcza:
3 000 zł

Malarz, kształcił się w Szkole Przemysłu Artystycznego w Wiedniu, studia uzupełniał w krakowskiej ASP u L. Wyczółkowskiego i J. Stanisławskiego. W 1908 przebywał w Paryżu, podróżował po Włoszech , odwiedził Monachium. W latach 1903-1927 pracował jako nauczyciel rysunków w Brodach, Lwowie i Krakowie. Był członkiem Powszechnego Związku Artystów Plastyków, oraz TZSP, miał wystawy indywidualne we Lwowie (1917, 1922), brał udział w wystawach m. in. w Warszawie, Kijowie, Mediolanie i Wiedniu. W 1918 został odznaczony Krzyżem Obrony Lwowa. Jest autorem pejzaży i portretów, projektował witraże dla Zakładu Witrażów S. G. Żeleńskiego w Krakowie.

Poz. 44., „Przed zachodem” - kontakt