Marian MALINA „Pieta”, 1940

Marian MALINA „Pieta”, 1940
„Pieta”, 1940

akwarela, ołówek, bibułka częściowo naklejona na karton, 16,5 x 20,4 cm,
sygn. p.d. (na kartonie): M. Malina 1940 r.

Cena wywoławcza:
600 zł
Cena uzyskana:

Malarz i grafik, urodzony w Sosnowcu, gdzie przed 1939 ukończył Gimnazjum Przemysłu Artystycznego . Po wojnie kontynuował naukę w krakowskiej ASP m.in. u J. Fedkowicza i K. Srzednickiego. Uczestniczył w większości znaczących wystaw i biennale polskich i międzynarodowych (m. in. Lublana, Tokio, Sao Paulo), miał liczne wystawy indywidualne. Z technik graficznych uprawiał drzeworyt, monotypię i cellografię. Jego prace odznaczają się żywiołową ekspresją i dynamiką, przy równoczesnej tendencji do utrzymania prostych, oszczędnych środków wyrazu.

Poz. 10., „Pieta”, 1940 - kontakt

Marian MALINA „Pieta”, 1940