Henryk POLICHT „Pejzaż z kładką”, ok. 1935

„Pejzaż z kładką”, ok. 1935

olej, tektura, 33 x 48,5 cm,
sygn./ l.d.: H. Policht.
Na odwrocie drukowana naklejka TPSP w Krakowie wypełniona tekstem maszynowym: R. 1935 / Nr. 1888/146 / Policht Henryk / Pejzaż / olejny / cena 200.

Cena wywoławcza:
3 500 zł

Malarz i pedagog, uczeń Józefa Mehoffera w krakowskiej ASP (1915-1920). Debiutował w 1920 na wystawie w TPSP w Krakowie, w 1938 brał udział w wystawie „Józef Mehoffer i Jego uczniowie”, również w krakowskiej TPSP. Poza Krakowem wystawiał w Warszawie, Poznaniu, Łodzi, Lublinie i Radomiu. Po uzyskaniu w 1924 tytułu nauczyciela rysunku, przez wiele lat pracował jako pedagog w krakowskich szkołach średnich, jest autorem kilku podręczników. Artysta malował pejzaże, najczęściej z Krakowa i okolic, a także martwe natury , kwiaty i portrety.

Poz. 41., „Pejzaż z kładką”, ok. 1935 - kontakt