Jan WOJNARSKI „Pejzaż górski z chatami”

„Pejzaż górski z chatami”

olej, tektura, 13 x 18 cm,
sygn. p.d.: J. Wojnarski

Cena wywoławcza:
1 600 zł
Cena uzyskana:

Malarz i grafik, uczeń krakowskiej ASP w pracowni Cynka, Stanisławskiego i Wyczółkowskiego. Studia w zakresie grafiki odbył u J. Pankiewicza, w latach 1927-37 był profesorem krakowskiej ASP. Jeszcze w czasie studiów dwukrotnie odwiedził Włochy. Należał do grupy "Niezależni", "Kolor" i "Zwornik". We wczesnych pracach inspirował się sztuką ludową, w pejzażach widać wpływy Stanisławskiego. W 1929 jako profesor objął katedrę grafiki, którą prowadził do śmierci. Z technik graficznych uprawiał głównie miedzioryt, akwafortę i litografię.

Poz. 42., „Pejzaż górski z chatami” - kontakt