Ludwik HOLESZ „Las karboński”, 1968

„Las karboński”, 1968

olej, płyta, 45,5 x 60,5 cm,
sygn. p.d.: L. Holesz / 1968 r.
Na odwrocie naklejka ze stemplem: Galeria Sztuki / „Rodziny Holesz” / 44-266 Świerklany / ul. Kucharzówka 34 / tel. 305 127.

Cena wywoławcza:
2 000 zł
Cena uzyskana:

Malarz, rzeźbiarz, samouk. Był cieślą górniczym, pracował przy budowie szybów i wyrobisk w kopalniach, mieszkał w Świerklanach Dolnych koło Rybnika. Zafascynowany znalezionymi fragmentami skamielin, stworzył własną historię pradziejów, malując wykreowane przez siebie świetliste, barwne wizje świata sprzed milionów lat.

Poz. 2., „Las karboński”, 1968 - kontakt