Stanisław MALCHER „Krzew z ptakami”, ok. 1940

„Krzew z ptakami”, ok. 1940

olej, tektura, 80,5 x 54 cm,
nie sygnowany.
Na odwrocie potwierdzenie autentyczności przez syna artysty Jacka Władysława Malchera: Stanisław Zygmunt Malcher 1900-1944 / Absolwent Akademii Sztuk Pięknych / w Krakowie / „Krzew z ptakami”/ / Kraków, ok. 1940 r. / za autentyczność syn artysty Jacek Władysław / Malcher / Kraków, 14 czerwca 1985 r. (podpis ).

Cena wywoławcza:
3 300 zł

Malarz portrecista, urodzony w Jeleśni k. Żywca. Studiował w krakowskiej ASP u Władysława Jarockiego (1925-1926), oraz u Ignacego Pieńkowskiego (1926-1929), brał udział w wystawach TPSP w Krakowie i Lwowie. Poza portretami malował martwe natury.

Poz. 47., „Krzew z ptakami”, ok. 1940 - kontakt