Adolf (Constantin) BAUMGARTNER-STOILOFF „Konwój kozacki”

„Konwój kozacki”

olej, płótno, 69 x 105 cm
sygn. l.d.: C. Stoiloff

Cena wywoławcza:
18 000 zł

Austriacki malarz urodzony w Linzu, zmarły w Wiedniu. Do jego najbardziej znanych motywów należą sceny myśliwskie oraz konwoje kozackie na Syberii, malowane niezwykle ekspresyjnie, znakomicie oddające szczegóły umundurowania, dynamikę pędzących koni, rozległy syberyjski pejzaż. Artysta często podpisywał swoje prace używając pseudonimu "A. Baumgartner-Stoiloff" , "Stoiloff", "Constantin Stoiloff" lub "C.Stoiloff".

Poz. 64., „Konwój kozacki” - kontakt