Jan SKOLUDA „Kompozycja”, ok. 1962

„Kompozycja”, ok. 1962

olej, płótno, 36 x 49,5 cm,
sygn. l.d.: J. Skoluda.
Na odwrocie autorski napis oł.: Kompozycja (tekst nieczytelny) VI / 1962 r.

Cena wywoławcza:
1 700 zł

Malarz związany ze śląskim środowiskiem artystycznym. W 1953 ukończył studia na Wydziale Grafiki krakowskiej ASP w Katowicach. Uczestniczył w licznych wystawach ogólnopolskich i okręgowych. Początkowo malował ekspresyjne kompozycje, nawiązujące do osiągnięć kubizmu i surrealizmu. Od ok. 1962 zainteresował się śląskim pejzażem przemysłowym, tworząc układy prostych wyrazistych form o subtelnej kolorystyce lub zdominowanych rytmami linearnymi.

Poz. 7., „Kompozycja”, ok. 1962 - kontakt