Aukcja nr 161 - 27.05.2017

MALARSTWO, GRAFIKA, RZEMIOSŁO ARTYSTYCZNE
27 maja 2017 - godz. 16.00
Galeria Sztuki Współczesnej BWA, Katowice, Al. W. Korfantego 6

Aukcja nr 161 - 27.05.2017

: karafka (wys. 26 cm), 11 kieliszków (wys. 6 cm);
szkło miodowe, szlifowane, srebrzona galwanicznie dekoracja ze stylizowanymi motywami roślinnymi; projekt Siegfried Haertel, forma nr 1665/11; na kieliszkach naklejki firmowe Josephinehütte. Stan zachowania: dolna część korka nieznacznie zeszlifowana, otoczona korkiem naturalnym.
Szklarska Poręba, ok. 1936
(Lit.: Stefania Żelasko „ Huta Josephine. Secesja - Art Deco - Modernizm 1900 – 1950”, Glasmuseum Passau, Passau 2009, s. 360).
Author
Title
KOMPLET DO LIKIERU HUTA JOSEPHINE
Details
karafka (wys. 26 cm), 11 kieliszków (wys. 6 cm); szkło miodowe, szlifowane, srebrzona galwanicznie dekoracja ze stylizowanymi motywami roślinnymi; projekt Siegfried Haertel, forma nr 1665/11; na kieliszkach naklejki firmowe Josephinehütte. Stan zachowania: dolna część korka nieznacznie zeszlifowana, otoczona korkiem naturalnym. Szklarska Poręba, ok. 1936 (Lit.: Stefania Żelasko „ Huta Josephine. Secesja - Art Deco - Modernizm 1900 – 1950”, Glasmuseum Passau, Passau 2009, s. 360).
Cena wywoławcza:
3 800 zł 

Poz. , Aukcja nr 161 - 27.05.2017 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 161 - 27.05.2017 - kontakt