: pochłaniacz dymu i lampka, porcelana, farby naszkliwne, wys. 30 cm, znak drukowany srebrny: „Steatyt / ZB / Katowice” oraz „Zarejestrowano / W U.P. PRL / Nr W 33 723”.
Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych  „Steatyt” Zygmunt Buksowicz,
Katowice, ok. 1960.
Podobna figurka reprodukowana w:  B. Banaś „Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych Steatyt w Katowicach”, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław, 2015, il. s. 72;
J. Hübner-Wojciechowska „Przewodnik dla kolekcjonerów. Lata 60. XX wieku . Sztuka użytkowa”,  Arkady 2014, il. s. 290).
FIGURKA GÓRNIKA STEATYT
pochłaniacz dymu i lampka, porcelana, farby naszkliwne, wys. 30 cm, znak drukowany srebrny: „Steatyt / ZB / Katowice” oraz „Zarejestrowano / W U.P. PRL / Nr W 33 723”. Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz, Katowice, ok. 1960. Podobna figurka reprodukowana w: B. Banaś „Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych Steatyt w Katowicach”, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław, 2015, il. s. 72; J. Hübner-Wojciechowska „Przewodnik dla kolekcjonerów. Lata 60. XX wieku . Sztuka użytkowa”, Arkady 2014, il. s. 290).
Cena wywoławcza:
1 200 zł

: porcelana, srebrzenie galwaniczne, wys. 17 cm; na żółtym tle srebrzony motyw stylizowanych kwiatów i liści; znak zielony podszkliwny: Edelstein / Bavaria (Edelstein Porzellanfabrik AG, 1929-1972), na srebrzeniu: 1000 Spahr (Friedrich Wilhelm Spahr /1900-1945/ – niemiecki projektant i wytwórca srebrzonej metodą galwaniczną dekoracji na porcelanie i szkle. W 1937 założył własna firmę Spahr & Co. / Silberbelagwaren-Fabrik  w Schwäbisch Gmünd , gdzie  wykonywał srebrzoną dekorację wg własnych projektów na szkle i porcelanie znanych niemieckich wytwórców takich jak Rosenthal, KPM, Hutschenreuther oraz Jean Beck).
WAZON EDELSTEIN SPAHR
porcelana, srebrzenie galwaniczne, wys. 17 cm; na żółtym tle srebrzony motyw stylizowanych kwiatów i liści; znak zielony podszkliwny: Edelstein / Bavaria (Edelstein Porzellanfabrik AG, 1929-1972), na srebrzeniu: 1000 Spahr (Friedrich Wilhelm Spahr /1900-1945/ – niemiecki projektant i wytwórca srebrzonej metodą galwaniczną dekoracji na porcelanie i szkle. W 1937 założył własna firmę Spahr & Co. / Silberbelagwaren-Fabrik w Schwäbisch Gmünd , gdzie wykonywał srebrzoną dekorację wg własnych projektów na szkle i porcelanie znanych niemieckich wytwórców takich jak Rosenthal, KPM, Hutschenreuther oraz Jean Beck).
Cena wywoławcza:
600 zł

: porcelana, kobalt, farby naszkliwne, złocenie, wym.: 44 x 40 x 30 cm; stopa i trzon
z 8 figurkami putt - alegoriami czterech pór roku, trzon z dwoma kartuszami neorokokowymi: z herbem z koroną baronowską (Frieherr), oraz z emblematem 101. Pułku Grenadierów im. Cesarza i Króla Prus  Wilhelma (2 Saksoński); znak podszkliwny niebieski fabryki w Miśni, wyciskany numer 50, ryty numer 605. Stan zachowania: drobne ubytki  płatków i liści kwiatów, brak podstawy.
Miśnia, k. XIXw.
PATERA MIŚNIEŃSKA Z EMBLEMATEM 101. PUŁKU GRENADIERÓW
porcelana, kobalt, farby naszkliwne, złocenie, wym.: 44 x 40 x 30 cm; stopa i trzon z 8 figurkami putt - alegoriami czterech pór roku, trzon z dwoma kartuszami neorokokowymi: z herbem z koroną baronowską (Frieherr), oraz z emblematem 101. Pułku Grenadierów im. Cesarza i Króla Prus Wilhelma (2 Saksoński); znak podszkliwny niebieski fabryki w Miśni, wyciskany numer 50, ryty numer 605. Stan zachowania: drobne ubytki płatków i liści kwiatów, brak podstawy. Miśnia, k. XIXw.
Cena wywoławcza:
13 500 zł

: porcelana, farby naszkliwne, złocenie; dzbanek do kawy (wys. 20 cm), dzbanek do mleka (wys. 12 cm), cukiernica ( wys. 11 cm), 6 filiżanek ze spodkami i 6 talerzyków deserowych; znak drukowany złoty: „Steatyt / ZB / Katowice / Made in Poland”, pieczątki: „Ręcznie malowane”.
Stan zachowania: na uchwytach 3 filiżanek minimalne wyszczerbienia.
Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz, Katowice, ok. 1960.
(Lit.: B. Banaś „Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych Steatyt w Katowicach”, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław, 2015, il. ss. 54-55,  il. 138 s. 214).
SERWIS DO KAWY STEATYT
porcelana, farby naszkliwne, złocenie; dzbanek do kawy (wys. 20 cm), dzbanek do mleka (wys. 12 cm), cukiernica ( wys. 11 cm), 6 filiżanek ze spodkami i 6 talerzyków deserowych; znak drukowany złoty: „Steatyt / ZB / Katowice / Made in Poland”, pieczątki: „Ręcznie malowane”. Stan zachowania: na uchwytach 3 filiżanek minimalne wyszczerbienia. Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz, Katowice, ok. 1960. (Lit.: B. Banaś „Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych Steatyt w Katowicach”, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław, 2015, il. ss. 54-55, il. 138 s. 214).
Cena wywoławcza:
2 000 zł
Cena uzyskana:
4 600 zł