Edward OKUŃ: litografia barwna, winieta okładkowa z  „Chimery”, grudzień 1905, t.  IX, z. 27,
11,5 x 15 cm, wym. karty: 25 x 20 cm,
sygn. na kamieniu l.d.: EOkuń 1903.
Druk zakładu Władysława Główczewskiego w Warszawie.
Grafika reprodukowana w : Mieczysław Wallis
„Noc”, 1903
litografia barwna, winieta okładkowa z „Chimery”, grudzień 1905, t. IX, z. 27, 11,5 x 15 cm, wym. karty: 25 x 20 cm, sygn. na kamieniu l.d.: EOkuń 1903. Druk zakładu Władysława Główczewskiego w Warszawie. Grafika reprodukowana w : Mieczysław Wallis "Secesja", Arkady, 1984, il. IV; Małgorzata Biernacka „Edward Okuń (1872-1945)”, Edipresse Polska S.A., 2007, s. 6-7.
Cena wywoławcza:
750 zł
Cena uzyskana:
1 300 zł

:  brąz, brązowa patyna, wym.:  21,5 x 19,5 x 14,5 cm, sygn. odlewni: F. Barbedienne. Fondeur. (Ferdinand Barbedienne, 1810-1892), stempel: Reduction Mecanique A. Collas Brevete; figurka wg marmurowej rzymskiej kopii rzeźby hellenistycznej, odnalezionej  na rzymskim wzgórzu Celius, obecnie w zbiorach Muzeum Narodowego w Berlinie.
Francja, ok. 1890
„Dziewczynka grająca w kości”
brąz, brązowa patyna, wym.: 21,5 x 19,5 x 14,5 cm, sygn. odlewni: F. Barbedienne. Fondeur. (Ferdinand Barbedienne, 1810-1892), stempel: Reduction Mecanique A. Collas Brevete; figurka wg marmurowej rzymskiej kopii rzeźby hellenistycznej, odnalezionej na rzymskim wzgórzu Celius, obecnie w zbiorach Muzeum Narodowego w Berlinie. Francja, ok. 1890
Cena wywoławcza:
2 400 zł

: pochłaniacz dymu i lampka, porcelana, farby naszkliwne, wys. 30 cm, znak drukowany srebrny: „Steatyt / ZB / Katowice” oraz „Zarejestrowano / W U.P. PRL / Nr W 33 723”.
Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych  „Steatyt” Zygmunt Buksowicz,
Katowice, ok. 1960.
Podobna figurka reprodukowana w:  B. Banaś „Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych Steatyt w Katowicach”, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław, 2015, il. s. 72;
J. Hübner-Wojciechowska „Przewodnik dla kolekcjonerów. Lata 60. XX wieku . Sztuka użytkowa”,  Arkady 2014, il. s. 290).
FIGURKA GÓRNIKA STEATYT
pochłaniacz dymu i lampka, porcelana, farby naszkliwne, wys. 30 cm, znak drukowany srebrny: „Steatyt / ZB / Katowice” oraz „Zarejestrowano / W U.P. PRL / Nr W 33 723”. Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz, Katowice, ok. 1960. Podobna figurka reprodukowana w: B. Banaś „Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych Steatyt w Katowicach”, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław, 2015, il. s. 72; J. Hübner-Wojciechowska „Przewodnik dla kolekcjonerów. Lata 60. XX wieku . Sztuka użytkowa”, Arkady 2014, il. s. 290).
Cena wywoławcza:
1 200 zł

: porcelana, srebrzenie galwaniczne, wys. 17 cm; na żółtym tle srebrzony motyw stylizowanych kwiatów i liści; znak zielony podszkliwny: Edelstein / Bavaria (Edelstein Porzellanfabrik AG, 1929-1972), na srebrzeniu: 1000 Spahr (Friedrich Wilhelm Spahr /1900-1945/ – niemiecki projektant i wytwórca srebrzonej metodą galwaniczną dekoracji na porcelanie i szkle. W 1937 założył własna firmę Spahr & Co. / Silberbelagwaren-Fabrik  w Schwäbisch Gmünd , gdzie  wykonywał srebrzoną dekorację wg własnych projektów na szkle i porcelanie znanych niemieckich wytwórców takich jak Rosenthal, KPM, Hutschenreuther oraz Jean Beck).
WAZON EDELSTEIN SPAHR
porcelana, srebrzenie galwaniczne, wys. 17 cm; na żółtym tle srebrzony motyw stylizowanych kwiatów i liści; znak zielony podszkliwny: Edelstein / Bavaria (Edelstein Porzellanfabrik AG, 1929-1972), na srebrzeniu: 1000 Spahr (Friedrich Wilhelm Spahr /1900-1945/ – niemiecki projektant i wytwórca srebrzonej metodą galwaniczną dekoracji na porcelanie i szkle. W 1937 założył własna firmę Spahr & Co. / Silberbelagwaren-Fabrik w Schwäbisch Gmünd , gdzie wykonywał srebrzoną dekorację wg własnych projektów na szkle i porcelanie znanych niemieckich wytwórców takich jak Rosenthal, KPM, Hutschenreuther oraz Jean Beck).
Cena wywoławcza:
600 zł

: porcelana, kobalt, farby naszkliwne, złocenie, wym.: 44 x 40 x 30 cm; stopa i trzon
z 8 figurkami putt - alegoriami czterech pór roku, trzon z dwoma kartuszami neorokokowymi: z herbem z koroną baronowską (Frieherr), oraz z emblematem 101. Pułku Grenadierów im. Cesarza i Króla Prus  Wilhelma (2 Saksoński); znak podszkliwny niebieski fabryki w Miśni, wyciskany numer 50, ryty numer 605. Stan zachowania: drobne ubytki  płatków i liści kwiatów, brak podstawy.
Miśnia, k. XIXw.
PATERA MIŚNIEŃSKA Z EMBLEMATEM 101. PUŁKU GRENADIERÓW
porcelana, kobalt, farby naszkliwne, złocenie, wym.: 44 x 40 x 30 cm; stopa i trzon z 8 figurkami putt - alegoriami czterech pór roku, trzon z dwoma kartuszami neorokokowymi: z herbem z koroną baronowską (Frieherr), oraz z emblematem 101. Pułku Grenadierów im. Cesarza i Króla Prus Wilhelma (2 Saksoński); znak podszkliwny niebieski fabryki w Miśni, wyciskany numer 50, ryty numer 605. Stan zachowania: drobne ubytki płatków i liści kwiatów, brak podstawy. Miśnia, k. XIXw.
Cena wywoławcza:
13 500 zł

: porcelana, farby naszkliwne, złocenie; dzbanek do kawy (wys. 20 cm), dzbanek do mleka (wys. 12 cm), cukiernica ( wys. 11 cm), 6 filiżanek ze spodkami i 6 talerzyków deserowych; znak drukowany złoty: „Steatyt / ZB / Katowice / Made in Poland”, pieczątki: „Ręcznie malowane”.
Stan zachowania: na uchwytach 3 filiżanek minimalne wyszczerbienia.
Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz, Katowice, ok. 1960.
(Lit.: B. Banaś „Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych Steatyt w Katowicach”, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław, 2015, il. ss. 54-55,  il. 138 s. 214).
SERWIS DO KAWY STEATYT
porcelana, farby naszkliwne, złocenie; dzbanek do kawy (wys. 20 cm), dzbanek do mleka (wys. 12 cm), cukiernica ( wys. 11 cm), 6 filiżanek ze spodkami i 6 talerzyków deserowych; znak drukowany złoty: „Steatyt / ZB / Katowice / Made in Poland”, pieczątki: „Ręcznie malowane”. Stan zachowania: na uchwytach 3 filiżanek minimalne wyszczerbienia. Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz, Katowice, ok. 1960. (Lit.: B. Banaś „Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych Steatyt w Katowicach”, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław, 2015, il. ss. 54-55, il. 138 s. 214).
Cena wywoławcza:
2 000 zł
Cena uzyskana:
4 600 zł

: karafka (wys. 26 cm), 11 kieliszków (wys. 6 cm);
szkło miodowe, szlifowane, srebrzona galwanicznie dekoracja ze stylizowanymi motywami roślinnymi; projekt Siegfried Haertel, forma nr 1665/11; na kieliszkach naklejki firmowe Josephinehütte. Stan zachowania: dolna część korka nieznacznie zeszlifowana, otoczona korkiem naturalnym.
Szklarska Poręba, ok. 1936
(Lit.: Stefania Żelasko „ Huta Josephine. Secesja - Art Deco - Modernizm 1900 – 1950”, Glasmuseum Passau, Passau 2009, s. 360).
KOMPLET DO LIKIERU HUTA JOSEPHINE
karafka (wys. 26 cm), 11 kieliszków (wys. 6 cm); szkło miodowe, szlifowane, srebrzona galwanicznie dekoracja ze stylizowanymi motywami roślinnymi; projekt Siegfried Haertel, forma nr 1665/11; na kieliszkach naklejki firmowe Josephinehütte. Stan zachowania: dolna część korka nieznacznie zeszlifowana, otoczona korkiem naturalnym. Szklarska Poręba, ok. 1936 (Lit.: Stefania Żelasko „ Huta Josephine. Secesja - Art Deco - Modernizm 1900 – 1950”, Glasmuseum Passau, Passau 2009, s. 360).
Cena wywoławcza:
3 800 zł