Eugeniusz EIBISCH: olej, płótno, 81,5 x 62,5 cm,
sygn. l.d.: Ebiche.
Na odwrocie  na krośnie drukowane naklejki: Muzeum Narodowe /  w Poznaniu  /  Inw. W (atramentem), nr. 628 (atramentem), Biennale Intarnazionale d`Arte  / di Venezia -1962 / 109, Merci Visitate Dogana Italiana q / 76329; na płótnie drukowany nr 103, niebieskim flamastrem 184/69.
Obraz eksponowany na wystawie monograficznej: Eugeniusz Eibisch obrazy olejne i rysunki,  Muzeum Narodowe, Warszawa, maj-czerwiec 1967, kat. poz. 8 (reprodukcja czarno-biała).
„Portret żony na niebieskim tle”, 1936-1937
olej, płótno, 81,5 x 62,5 cm, sygn. l.d.: Ebiche. Na odwrocie na krośnie drukowane naklejki: Muzeum Narodowe / w Poznaniu / Inw. W (atramentem), nr. 628 (atramentem), Biennale Intarnazionale d`Arte / di Venezia -1962 / 109, Merci Visitate Dogana Italiana q / 76329; na płótnie drukowany nr 103, niebieskim flamastrem 184/69. Obraz eksponowany na wystawie monograficznej: Eugeniusz Eibisch obrazy olejne i rysunki, Muzeum Narodowe, Warszawa, maj-czerwiec 1967, kat. poz. 8 (reprodukcja czarno-biała).
Cena wywoławcza:
40 000 zł