Zapraszamy na wystawę przedaukcyjną w salonie Desy w Katowicach przy ul. Mariackiej 5 czynną w dniach od 18 do 26 maja w godz. 10.30 – 18.00 oraz w dniu aukcji w godz. 10.00 – 13.00

Paweł WRÓBEL: olej, sklejka, 45,5 x 65 cm,
sygn. p.d.: Wróbel P / 1969 r.
Na odwrocie czarnym tuszem monogram B.K. (Bronisław Krawczuk), napis atramentem: łopata. Prezentowany obraz został zakupiony przez Bronisława Krawczuka bezpośrednio od Pawła Wróbla.
„Pejzaż z polem słoneczników”, 1969
olej, sklejka, 45,5 x 65 cm, sygn. p.d.: Wróbel P / 1969 r. Na odwrocie czarnym tuszem monogram B.K. (Bronisław Krawczuk), napis atramentem: łopata. Prezentowany obraz został zakupiony przez Bronisława Krawczuka bezpośrednio od Pawła Wróbla.
Cena wywoławcza:
5 800 zł

Stefan SUBERLAK: projekt mozaiki do poczekalni dworca PKP w Łaziskach Górnych,
gwasz, papier naklejony na tekturę,  22,4 x 84,5 cm.
Do projektu dołączone dwie tekturki: z  opisem autorskim  ołówkiem: Dworzec PKP / Łaziska Górne, oraz z fragmentem naklejki z tekstem długopisem: Opiniuje się pozytywnie akcent pl(astyczny) / w poczekalni dworca Łaziska – kop(?), dwie pieczęcie: PKP Biuro Projektów/ Kolejowych /Katowice, druga pieczęć słabo czytelna: Projekt mozaiki zatwierdzono / 20. 10. 72.
„Motyw śląski”, ok. 1972
projekt mozaiki do poczekalni dworca PKP w Łaziskach Górnych, gwasz, papier naklejony na tekturę, 22,4 x 84,5 cm. Do projektu dołączone dwie tekturki: z opisem autorskim ołówkiem: Dworzec PKP / Łaziska Górne, oraz z fragmentem naklejki z tekstem długopisem: Opiniuje się pozytywnie akcent pl(astyczny) / w poczekalni dworca Łaziska – kop(?), dwie pieczęcie: PKP Biuro Projektów/ Kolejowych /Katowice, druga pieczęć słabo czytelna: Projekt mozaiki zatwierdzono / 20. 10. 72.
Cena wywoławcza:
1 600 zł
Cena uzyskana: