Krzysztof WEBS „Kanał Kłodnicki”, 2014

„Kanał Kłodnicki”, 2014

olej, płótno, 65 x 75 cm,
sygn. l.d.: Webs.
Na odwrocie sygnatura i data: K. Webs / 2014, oraz drukowana naklejka autorska z tekstem długopisem.

Cena wywoławcza:
1 600 zł
Cena uzyskana:
2 100 zł

Malarz związany ze śląskim środowiskiem twórców nieprofesjonalnych, członek koła plastycznego przy KWK „Zabrze”. Urodził się w Rudzińcu koło Gliwic, z zawodu tokarz, pracował w hucie „Łabędy” jako komendant straży przemysłowej. Jego twórczość nawiązuje do śląskiej historii i tradycji, swoje cykle poświęca więc śląskim powstaniom, obyczajom, codzienności śląskich pejzaży miejskich, a rozgrywające się tam sceny uliczne ukazuje z optymizmem i humorem. W 2008 z okazji 35- lecia twórczości artystycznej Websa Muzeum Śląskie w Katowicach przygotowało wystawę jego prac pod wspólnym tytułem „Pejzaże z morałem”.
(Maria Fiderkiewicz „Biogramy śląskich plastyków sztuki pogranicza”, Muzeum Śląskie, Katowice, 2005, s. 50-51).

Poz. 4, „Kanał Kłodnicki”, 2014 - kontakt