Władysław SZOSTAK „Boże Narodzenie”

„Boże Narodzenie”

olej, płótno, 100 x 120 cm,
sygn. na odwrocie: W. Szostak
Praca ze zbiorów rodziny artysty.

Cena wywoławcza:
2 400 zł

Malarz i projektant związany z bielskim środowiskiem artystycznym. Kształcił się w krakowskiej ASP, uzyskując w 1952 absolutorium w pracowni Hanny Rudzkiej-Cybisowej. W latach 1940 -1945 był więźniem obozów koncentracyjnych , m. in. Auschwitz. Po wojnie osiadł w Bielsku. Uprawiał malarstwo, grafikę, metaloplastykę, mozaikę, polichromię, projektował aranżacje i wyposażenia wnętrz domów kultury, sal kinowych, kawiarni. Był członkiem, a w latach 1969-1981 prezesem, bielskiego oddziału ZPAP, regularnie uczestniczył we wszystkich wystawach oddziałowych, a także okręgowych i ogólnopolskich. („Oblicza Bielska Białej. Twórcy ikonografii miasta. Prace ze zbiorów Muzeum w Bielsku Białej", Bielsko Biała 2010, s. 228).

Poz. 10, „Boże Narodzenie” - kontakt