15 października 2016 - godz. 16.00

: fajans, farby podszkliwne, wys. 19,5 cm, wg modelu Stephana Dakona (1904 - 1992);
znak drukowany: Goldscheider / Wien, sygnatura ryta i drukowana: Dakon,
pieczątka: Made in Austria,
wyciskane numery: 6826/2/19, czarną farbą: Z.
Stan zachowania: dr. wyszczerbienie z tyłu przy krawędzi sukni.
Wiedeń, ok. 1930
FIGURKA DZIEWCZYNY GOLDSCHEIDER
fajans, farby podszkliwne, wys. 19,5 cm, wg modelu Stephana Dakona (1904 - 1992); znak drukowany: Goldscheider / Wien, sygnatura ryta i drukowana: Dakon, pieczątka: Made in Austria, wyciskane numery: 6826/2/19, czarną farbą: Z. Stan zachowania: dr. wyszczerbienie z tyłu przy krawędzi sukni. Wiedeń, ok. 1930
Cena wywoławcza:
1 200 zł

Poz. , Aukcja nr 155 - 15.10.2016 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 155 - 15.10.2016 - kontakt

: stopy okrągłe , wysklepione, na 3 ażurowych nóżkach z wici winorośli, trzony ze spłaszczonymi kulistymi nodusami, w górnej partii zwężające się ku górze, kanelowane, tulejki w formie rozchylonego kwiatu lilii, krawędź i górna część stopy oraz nodus dekorowane reliefowym motywem roślinnym;
wys. 36,5 cm, waga 887 g, srebro pr. 84, cechy probierni warszawskiej z lat 1896-1915,  probierz AP, sygn. złotnika: POGORZELSKI, znak warsztatowy: głowa jelenia.
Warszawa, ok. 1910.
PARA SREBRNYCH ŚWIECZNIKÓW NEOBAROKOWYCH POGORZELSKI
stopy okrągłe , wysklepione, na 3 ażurowych nóżkach z wici winorośli, trzony ze spłaszczonymi kulistymi nodusami, w górnej partii zwężające się ku górze, kanelowane, tulejki w formie rozchylonego kwiatu lilii, krawędź i górna część stopy oraz nodus dekorowane reliefowym motywem roślinnym; wys. 36,5 cm, waga 887 g, srebro pr. 84, cechy probierni warszawskiej z lat 1896-1915, probierz AP, sygn. złotnika: POGORZELSKI, znak warsztatowy: głowa jelenia. Warszawa, ok. 1910.
Cena wywoławcza:
7 300 zł