15 października 2016 - godz. 16.00

Zapraszamy na wystawę przedaukcyjną w salonie Desy w Katowicach przy ul. Mariackiej 5 czynną w dniach od 6 do 14 października w godz. 10.30 – 18.00 oraz w dniu aukcji w godz. 10.00 – 13.00.

Paweł WRÓBEL: olej, sklejka, 35,7 x 45 cm.
Na odwrocie ołówkiem: luty 1957 r., oraz autorska naklejka z pismem maszynowym, wypełniona tekstem  atramentem: Metryczka / Wróbel Paweł / Targ / Zawód Górnik / Wiek 42 / Adres zamieszk. Szopienice 4 / Górna 4 / Nazwa zakładu pracy Kop / „Wieczorek” / 200 zł.
„Targ”, 1955
olej, sklejka, 35,7 x 45 cm. Na odwrocie ołówkiem: luty 1957 r., oraz autorska naklejka z pismem maszynowym, wypełniona tekstem atramentem: Metryczka / Wróbel Paweł / Targ / Zawód Górnik / Wiek 42 / Adres zamieszk. Szopienice 4 / Górna 4 / Nazwa zakładu pracy Kop / „Wieczorek” / 200 zł.
Cena wywoławcza:
4 000 zł
Cena uzyskana:
5 500 zł

Poz. , Aukcja nr 155 - 15.10.2016 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 155 - 15.10.2016 - kontakt

Paweł STOLORZ: akwarela, karton, 41,5 x 62  cm,
sygnatura i opis autorski ołówkiem na odwrocie: Stolorz Paweł  Szopienice  Wieczorka  11 / lat 62. Hutnik / T. p. M. Szopienice / 1956 r. Naklejka autorska pismem maszynowym: „Miasto Szopienice” / Stolorz Paweł / Szopienice / ul. Wieczorka nr. 11.
„Miasto Szopienice”, 1956
akwarela, karton, 41,5 x 62 cm, sygnatura i opis autorski ołówkiem na odwrocie: Stolorz Paweł Szopienice Wieczorka 11 / lat 62. Hutnik / T. p. M. Szopienice / 1956 r. Naklejka autorska pismem maszynowym: „Miasto Szopienice” / Stolorz Paweł / Szopienice / ul. Wieczorka nr. 11.
Cena wywoławcza:
2 000 zł
Cena uzyskana:
3 300 zł

Paweł STOLORZ: akwarela, karton, 50 x 70 cm,
sygnatura i opis autorski ołówkiem na odwrocie: Rynek (przekreślone Stalinogród) Katowice / Stolorz Paweł / Szopienice / ul. J. Wieczorka N 11. Dodatkowo ołówkiem: P. 525 / str 8 / Fot IV / czarne / podstawa 8,5 cm.
„Rynek w Katowicach”
akwarela, karton, 50 x 70 cm, sygnatura i opis autorski ołówkiem na odwrocie: Rynek (przekreślone Stalinogród) Katowice / Stolorz Paweł / Szopienice / ul. J. Wieczorka N 11. Dodatkowo ołówkiem: P. 525 / str 8 / Fot IV / czarne / podstawa 8,5 cm.
Cena wywoławcza:
2 000 zł
Cena uzyskana:
3 600 zł