Ludwik HOLESZ „Wodopój”, 1989

Aukcja nr 152 - 21.05.2016

Ludwik HOLESZ „Wodopój”, 1989
„Wodopój”, 1989

olej, płyta, 56 x 64 cm,
sygn. p.d.: L. Holesz / 1989 r.
Na odwrocie naklejka ze stemplem: Galeria Sztuki / „Rodziny Holesz” 44-266 Świerklany / ul. Kucharzówka 34 / tel. 305 127. Do obrazu dołączony certyfikat z informacją o zakupie obrazu od Weroniki Holesz-Kurzydym w 2011 (stempel galerii i podpis: Holesz Weronika).

Cena wywoławcza:
3 300 zł

Malarz, rzeźbiarz, samouk. Był cieślą górniczym, pracował przy budowie szybów i wyrobisk w kopalniach, mieszkał w Świerklanach Dolnych koło Rybnika. Zafascynowany znalezionymi fragmentami skamielin, stworzył własną historię pradziejów, malując wykreowane przez siebie świetliste, barwne wizje świata sprzed milionów lat.

Poz. 4, „Wodopój”, 1989 - kontakt

Ludwik HOLESZ „Wodopój”, 1989