Aukcja nr 152 - 21.05.2016

21 maja 2016 - godz. 16.00
Galeria BWA, Katowice, Al. Korfantego 6

Aukcja nr 152 - 21.05.2016

Wilhelm WACHTEL: litografia , 53 x 43 cm, plansza: 60 x 44 cm, sygn. monogr. na kamieniu śr.d.: W. W.,
z teki „Pożegnanie z Golusem”, litografował H. Hederus, druk Artura Goldmana, Lwów, ok. 1936.
(Lit.:  M. Grońska „Grafika w książce, tece i albumie”, Ossolineum, 1994, ss. 290-291, poz. 574; J. Malinowski „Malarstwo i rzeźba Żydów polskich w XIX i XX wieku”, PWN, Warszawa, 2000, s. 98).
„Wieczór sederowy”, ok. 1936
litografia , 53 x 43 cm, plansza: 60 x 44 cm, sygn. monogr. na kamieniu śr.d.: W. W., z teki „Pożegnanie z Golusem”, litografował H. Hederus, druk Artura Goldmana, Lwów, ok. 1936. (Lit.: M. Grońska „Grafika w książce, tece i albumie”, Ossolineum, 1994, ss. 290-291, poz. 574; J. Malinowski „Malarstwo i rzeźba Żydów polskich w XIX i XX wieku”, PWN, Warszawa, 2000, s. 98).
Cena wywoławcza:
700 zł

Poz. , Aukcja nr 152 - 21.05.2016 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 152 - 21.05.2016 - kontakt

Aukcja nr 152 - 21.05.2016

Marc CHAGALL: oryginalna litografia barwna, 41,8 x 66,6 cm,
podwójna plansza z książki André Pieyre`a de Mandiargues „Chagall”, Maeght Éditeur, 1975.
Lit.: „Marc Chagall. Die Litographien. La Collection Sorlier”, Verlag Gerd Hatje, 1999, s. 321, poz. 728.
„Le Fleuve vert. Zielona rzeka”, 1974
oryginalna litografia barwna, 41,8 x 66,6 cm, podwójna plansza z książki André Pieyre`a de Mandiargues „Chagall”, Maeght Éditeur, 1975. Lit.: „Marc Chagall. Die Litographien. La Collection Sorlier”, Verlag Gerd Hatje, 1999, s. 321, poz. 728.
Cena wywoławcza:
1 400 zł

Aukcja nr 152 - 21.05.2016

Friedrich IWAN: akwaforta barwna, 16 x 21 cm,
sygn. oł. p.d.: Friedr. Iwan.
Powyższa akwaforta była reprodukowana  na pocztówce z opisem: Radierungen aus dem Riesengebirge / von Friedrich Iwan./ Petzer, Stufenseite.
(źródło:  http://antiques.gift/radierungen-aus-dem-riesengebirge-von-friedrich-iwan-petzer-stufenseite_6821880.html)
„Petzer, Stufenseite. Pec, Vysoky Svah”
akwaforta barwna, 16 x 21 cm, sygn. oł. p.d.: Friedr. Iwan. Powyższa akwaforta była reprodukowana na pocztówce z opisem: Radierungen aus dem Riesengebirge / von Friedrich Iwan./ Petzer, Stufenseite. (źródło: http://antiques.gift/radierungen-aus-dem-riesengebirge-von-friedrich-iwan-petzer-stufenseite_6821880.html)
Cena wywoławcza:
500 zł
Cena uzyskana:
500 zł

Aukcja nr 152 - 21.05.2016

Jan NOWAK: linoryt, 11/25, odbitka wykonana ręcznie bez użycia prasy graficznej,
71 x 52 cm,
sygn. oł. p.d.: Jan Nowak 2010 r.; oł. l.d.: Linoryt 11/25 „Święta Katarzyna Bolońska patronka artystów”, oraz na płycie p.d.: Jan Nowak 2010.
( „Szczerze. Linoryty Jana Nowaka”, Muzeum Śląskie w Katowicach, 2014, il. s. 211).
„Święta Katarzyna Bolońska patronka artystów”, 2010
linoryt, 11/25, odbitka wykonana ręcznie bez użycia prasy graficznej, 71 x 52 cm, sygn. oł. p.d.: Jan Nowak 2010 r.; oł. l.d.: Linoryt 11/25 „Święta Katarzyna Bolońska patronka artystów”, oraz na płycie p.d.: Jan Nowak 2010. Odbitkę prezentowanej grafiki posiada w swoich zbiorach Muzeum Śląskie w Katowicach. ( „Szczerze. Linoryty Jana Nowaka”, Muzeum Śląskie w Katowicach, 2014, il. s. 211).
Cena wywoławcza:
1 300 zl
Cena uzyskana:
1 300 zł

Aukcja nr 152 - 21.05.2016

Thomas GLEB: collage, papier na tekturze, 3/35, 70 x 50 cm,
niesygn., oł.  l.d.: 3/35.
Podobna praca do prezentowanej, z numerem edycji 33/35,  jest publikowana na stronie internetowej: https://www.liveauctioneers.com/item/37939856_thomas-gleb-1912-1991-le-coupleassemblage-et-collages
„Para. Le couple”
collage, papier na tekturze, 3/35, 70 x 50 cm, niesygn., oł. l.d.: 3/35. Podobna praca do prezentowanej, z numerem edycji 33/35, jest publikowana na stronie internetowej: https://www.liveauctioneers.com/item/37939856_thomas-gleb-1912-1991-le-coupleassemblage-et-collages
Cena wywoławcza:
800 zł
Cena uzyskana:

Aukcja nr 152 - 21.05.2016

Kazimierz LELEWICZ: fotografia czarno-biała, papier, 17,5 x 13 cm,
na odwrocie autorski opis ołówkiem: Gdańsk-Wrzeszcz / Bukowy las w zimie / 1955 r.; czerwona pieczęć autorska: Kazimierz Lelewicz / artysta-fotografik / Gdańsk-Wrzeszcz, Topolowa 2; czerwony stempel: Prawa autorskie / zastrzeżone.
„Bukowy las w zimie”, 1955
fotografia czarno-biała, papier, 17,5 x 13 cm, na odwrocie autorski opis ołówkiem: Gdańsk-Wrzeszcz / Bukowy las w zimie / 1955 r.; czerwona pieczęć autorska: Kazimierz Lelewicz / artysta-fotografik / Gdańsk-Wrzeszcz, Topolowa 2; czerwony stempel: Prawa autorskie / zastrzeżone.
Cena wywoławcza:
340 zł
Cena uzyskana:
340 zł