Aukcja nr 152 - 21.05.2016

21 maja 2016 - godz. 16.00
Galeria BWA, Katowice, Al. Korfantego 6

Aukcja nr 152 - 21.05.2016

Jerzy KOSSAK: olej, płótno, 60 x 70 cm,
sygn. l.d.: Jerzy Kossak / 1929
Na dolnej listwie ramy mosiężna plakietka z wygrawerowanym tekstem: Kochanemu Panu Rotmistrzowi / Chorąż. i Podofic. Zawod. / 8. P. Uł. Ks. J. Poniatowskiego.
„Szarża 8 Pułku Ułanów Księcia Józefa Poniatowskiego”, 1929
olej, płótno, 60 x 70 cm, sygn. l.d.: Jerzy Kossak / 1929 Na dolnej listwie ramy mosiężna plakietka z wygrawerowanym tekstem: Kochanemu Panu Rotmistrzowi / Chorąż. i Podofic. Zawod. / 8. P. Uł. Ks. J. Poniatowskiego.
Cena wywoławcza:
20 000 zł
Cena uzyskana:

Poz. , Aukcja nr 152 - 21.05.2016 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 152 - 21.05.2016 - kontakt

Aukcja nr 152 - 21.05.2016

Jan HRYNKOWSKI (HRYŃKOWSKI) : olej, płótno, 65,5 x 81,5 cm,
sygn. p.d.: j. hrynkowski.
Na odwrocie, na górnej listwie krosien  drukowana naklejka TPSP w Krakowie z tekstem atramentem: Autor Jan Hrynkowski / Tytuł dzieła Kwitnące kasztany / Rodzaj dzieła olej Cena: 3000 / Podpis autora Jan Hrynkowski; na dolnej listwie krosien czerwony stempel: Salon / T.P.S.P  1956.
„Kwitnące kasztany”, ok. 1956
olej, płótno, 65,5 x 81,5 cm, sygn. p.d.: j. hrynkowski. Na odwrocie, na górnej listwie krosien drukowana naklejka TPSP w Krakowie z tekstem atramentem: Autor Jan Hrynkowski / Tytuł dzieła Kwitnące kasztany / Rodzaj dzieła olej Cena: 3000 / Podpis autora Jan Hrynkowski; na dolnej listwie krosien czerwony stempel: Salon / T.P.S.P 1956.
Cena wywoławcza:
4 000 zł
Cena uzyskana:

Aukcja nr 152 - 21.05.2016

Jerzy KOSSAK: olej, tektura, 34,5 x 50,5 cm,
sygn. l.d.: Jerzy Kossak / 1941.
Na odwrocie pieczątka z autorskim napisem: „Stwierdzam autentycz- /ność tego obrazu / Jerzy Kossak”, oraz pieczęć okrągła „Jerzy Kossak Kraków Plac Kossaka 4.
„Kirasjerzy przed chatą”, 1941
olej, tektura, 34,5 x 50,5 cm, sygn. l.d.: Jerzy Kossak / 1941. Na odwrocie pieczątka z autorskim napisem: „Stwierdzam autentycz- /ność tego obrazu / Jerzy Kossak”, oraz pieczęć okrągła „Jerzy Kossak Kraków Plac Kossaka 4.
Cena wywoławcza:
8 000 zł
Cena uzyskana:
8 200 zł

Aukcja nr 152 - 21.05.2016

Janina MALISZEWSKA-ZAKRZEWSKA: olej, płótno naklejone na tekturę ,59 x 67 cm,
sygn. p.d.: Maliszewska Zakrzewska.
Na odwrocie drukowana naklejka CBWA oddział w Krakowie, wypełniona tekstem atramentem: Maliszewska Zakrzewska / Kraków Długosza 6 m 7 / Pejzaż z Tatr / olej / 80 x 70 cm / Nr. leg.  Z.PA.P 1388.
„Pejzaż z Tatr”
olej, płótno naklejone na tekturę ,59 x 67 cm, sygn. p.d.: Maliszewska Zakrzewska. Na odwrocie drukowana naklejka CBWA oddział w Krakowie, wypełniona tekstem atramentem: Maliszewska Zakrzewska / Kraków Długosza 6 m 7 / Pejzaż z Tatr / olej / 80 x 70 cm / Nr. leg. Z.PA.P 1388.
Cena wywoławcza:
3 600 zł