Aukcja nr 152 - 21.05.2016

21 maja 2016 - godz. 16.00
Galeria BWA, Katowice, Al. Korfantego 6

Aukcja nr 152 - 21.05.2016

Paweł WRÓBEL: akryl, płótno, 50 x 70 cm,
sygn. p.d.: Wróbel P 1982 r.
Na ramie l.d. naklejka (pismo maszynowe): „Praca w biedaszybie” – 1982 r.
Obraz był eksponowany na Wystawie Pośmiertnej Twórczości Pawła Wróbla w Muzeum w Zabrzu w 1985.
„Praca w biedaszybie”, 1982
akryl, płótno, 50 x 70 cm, sygn. p.d.: Wróbel P 1982 r. Na ramie l.d. naklejka (pismo maszynowe): „Praca w biedaszybie” – 1982 r. Obraz był eksponowany na Wystawie Pośmiertnej Twórczości Pawła Wróbla w Muzeum w Zabrzu w 1985.
Cena wywoławcza:
4 700 zł
Cena uzyskana:
13 600 zł

Poz. , Aukcja nr 152 - 21.05.2016 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 152 - 21.05.2016 - kontakt

Aukcja nr 152 - 21.05.2016

Ludwik HOLESZ: olej, płyta, 56 x 64 cm,
sygn. p.d.: L. Holesz / 1989 r.
Na odwrocie naklejka ze stemplem: Galeria Sztuki / „Rodziny Holesz” 44-266 Świerklany / ul. Kucharzówka 34 / tel. 305 127. Do obrazu dołączony certyfikat z informacją o zakupie obrazu od Weroniki Holesz-Kurzydym w 2011 (stempel galerii i podpis: Holesz Weronika).
„Wodopój”, 1989
olej, płyta, 56 x 64 cm, sygn. p.d.: L. Holesz / 1989 r. Na odwrocie naklejka ze stemplem: Galeria Sztuki / „Rodziny Holesz” 44-266 Świerklany / ul. Kucharzówka 34 / tel. 305 127. Do obrazu dołączony certyfikat z informacją o zakupie obrazu od Weroniki Holesz-Kurzydym w 2011 (stempel galerii i podpis: Holesz Weronika).
Cena wywoławcza:
3 300 zł

Aukcja nr 152 - 21.05.2016

Eugeniusz BĄK: gwasz, karton, 47 x 34 cm,
sygn. p.d. znakiem stylizowanego bąka  oraz na odwrocie długopisem: Eug Bak  (sic!) / 1967 / (stylizowany bąk); na odwrocie autorski napis atramentem: ranek.
Powyższy obraz obecny właściciel otrzymał od malarza Bronisława Krawczuka.
„Rankiem do kościoła”, 1967
gwasz, karton, 47 x 34 cm, sygn. p.d. znakiem stylizowanego bąka oraz na odwrocie długopisem: Eug Bak (sic!) / 1967 / (stylizowany bąk); na odwrocie autorski napis atramentem: ranek. Powyższy obraz obecny właściciel otrzymał od malarza Bronisława Krawczuka.
Cena wywoławcza:
1 600 zł
Cena uzyskana:

Aukcja nr 152 - 21.05.2016

Bronisław KRAWCZUK: olej, płyta, 42,5 x 91,5 cm,
sygn. p.d.: B. Krawczuk. / 1988.
Na odwrocie fragment pieczęci Muzeum Śląskiego w związku z wywozem obrazu za granicę.
Obraz zakupiony bezpośrednio od Bronisława Krawczuka, tytuł artysty.
Bardzo podobna kompozycja, zatytułowana
„Na deptaku”, 1988
olej, płyta, 42,5 x 91,5 cm, sygn. p.d.: B. Krawczuk. / 1988. Na odwrocie fragment pieczęci Muzeum Śląskiego w związku z wywozem obrazu za granicę. Obraz zakupiony bezpośrednio od Bronisława Krawczuka, tytuł artysty. Bardzo podobna kompozycja, zatytułowana "Zmierzch", olej, płyta, również z 1988, znajduje się w zbiorach Muzeum Śląskiego w Katowicach.
Cena wywoławcza:
2 700 zł
Cena uzyskana:
2 700 zł