10 października 2015 - godz. 16.00

: okrągłe wysklepione, profilowane stopy, na 3 nóżkach w formie liści akantu,
trzony tralkowe, kuliste tulejki z wydatnymi profitkami obwiedzionymi perełkowaniem, powierzchnia dekorowana grawerowanym, stylizowanym ornamentem roślinnym; waga 589 g, wys. 31,5 cm, srebro pr. 3 (0,800), austro-węgierska cecha z lat 1872-1922, urząd probierczy w Wiedniu, monogram złotnika: ES.
Wiedeń, ok. 1890.
PARA SREBRNYCH ŚWIECZNIKÓW
okrągłe wysklepione, profilowane stopy, na 3 nóżkach w formie liści akantu, trzony tralkowe, kuliste tulejki z wydatnymi profitkami obwiedzionymi perełkowaniem, powierzchnia dekorowana grawerowanym, stylizowanym ornamentem roślinnym; waga 589 g, wys. 31,5 cm, srebro pr. 3 (0,800), austro-węgierska cecha z lat 1872-1922, urząd probierczy w Wiedniu, monogram złotnika: ES. Wiedeń, ok. 1890.
Cena wywoławcza:
4 700 zł

Poz. , Aukcja nr 146 - 10.10.2015 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 146 - 10.10.2015 - kontakt

: metal srebrzony, filigran, wym.: 8 x 7 cm; w formie ażurowej, lekko spłaszczonej kuli, otwieranej na zawiasie, korpus z układających się spiralnie odcinków wąskiej taśmy, centralnie dekorowany ornamentem z palmet i filigranowych stylizowanych motywów roślinnych.
POJEMNIK NA WONNOŚCI POMANDER, ok. poł. XIXw.
metal srebrzony, filigran, wym.: 8 x 7 cm; w formie ażurowej, lekko spłaszczonej kuli, otwieranej na zawiasie, korpus z układających się spiralnie odcinków wąskiej taśmy, centralnie dekorowany ornamentem z palmet i filigranowych stylizowanych motywów roślinnych.
Cena wywoławcza:
500 zł
Cena uzyskana:
500 zł

: korpus na prostokątnej wysklepionej uskokowo  stopie, obwiedzionej reliefowym ornamentem z liści akantu, krótki trzon z kapturkiem z grawerowanym motywem palmet, korpus prostokątny, głęboki, puklowany, z wydatnym ażurowym kołnierzem, dekorowanym motywem akantu, w narożnikach  4 wypustki z motywami roślinnymi,  uchwyt pełny, dekorowany motywem stylizowanych liści i monogramem M. v. S., wym.: 25,5 x 29 x 23 cm, waga 750 g, cecha miejska ( skrzyżowany miecz i klucz w prostokątnym polu) może wskazywać na Dorpat (Tartu ) w Estonii, monogram złotnika nieczytelny.
Stan zachowania: uchwyt w partii centralnej lutowany.
KOSZ SREBRNY, ok. 1830
korpus na prostokątnej wysklepionej uskokowo stopie, obwiedzionej reliefowym ornamentem z liści akantu, krótki trzon z kapturkiem z grawerowanym motywem palmet, korpus prostokątny, głęboki, puklowany, z wydatnym ażurowym kołnierzem, dekorowanym motywem akantu, w narożnikach 4 wypustki z motywami roślinnymi, uchwyt pełny, dekorowany motywem stylizowanych liści i monogramem M. v. S., wym.: 25,5 x 29 x 23 cm, waga 750 g, cecha miejska ( skrzyżowany miecz i klucz w prostokątnym polu) może wskazywać na Dorpat (Tartu ) w Estonii, monogram złotnika nieczytelny. Stan zachowania: uchwyt w partii centralnej lutowany.
Cena wywoławcza:
7 400 zł

: forma owalna, lustro dekorowane grawerowanymi motywami roślinnymi, girlandami i wstęgami, krawędź profilowana, obwiedziona żeberkowaniem, 2 wydatne uchwyty w formie plastycznych gałązek owiniętych wstęgami; wym.: 50,5 x 32 cm, waga 1398 g; srebro pr. 1 (0,950), francuska cecha z lat 1838- 1972, znak złotnika nieczytelny.
Francja, ok. 1900
SREBRNA TACA
forma owalna, lustro dekorowane grawerowanymi motywami roślinnymi, girlandami i wstęgami, krawędź profilowana, obwiedziona żeberkowaniem, 2 wydatne uchwyty w formie plastycznych gałązek owiniętych wstęgami; wym.: 50,5 x 32 cm, waga 1398 g; srebro pr. 1 (0,950), francuska cecha z lat 1838- 1972, znak złotnika nieczytelny. Francja, ok. 1900
Cena wywoławcza:
6 200 zł

: korpus w formie stylizowanej muszli, z jednej strony otoczonej rocaille`owymi  kartuszami z ażurową kratką i reliefową dekoracją o motywach kwiatowych, całość na 3 wolutowych nóżkach; wym.: 8,5 x 38 x 29,5 cm, waga 620 g; srebro pr. 3 (0,800), austriackie cechy z lat 1872-1922, urząd probierczy w Pescie (litera P), znak firmy złotniczej Sandrik  (sześciopłatkowa róża) z Dolne Hámre na Słowacji, (obecnie Hodruša-Hámre).
Austro-Węgry, ok. 1900.
SREBRNA PATERA NEOROKOKOWA
korpus w formie stylizowanej muszli, z jednej strony otoczonej rocaille`owymi kartuszami z ażurową kratką i reliefową dekoracją o motywach kwiatowych, całość na 3 wolutowych nóżkach; wym.: 8,5 x 38 x 29,5 cm, waga 620 g; srebro pr. 3 (0,800), austriackie cechy z lat 1872-1922, urząd probierczy w Pescie (litera P), znak firmy złotniczej Sandrik (sześciopłatkowa róża) z Dolne Hámre na Słowacji, (obecnie Hodruša-Hámre). Austro-Węgry, ok. 1900.
Cena wywoławcza:
4 700 zł