10 października 2015 - godz. 16.00

Włodzimierz KUNZ: litografia, odbitka autorska, 75,5 x 52 cm,
sygn. oł. p.d.: Włodzimierz Kunz; oł. l.d.: epr.d`artist „Ikona XVI” litogr. Odręczna inskrypcja ołówkiem  z fragmentem wiersza Jerzego Harasymowicza.
Na odwrocie autorski opis oł. l.g.: Włodzimierz Kunz / Kraków / „Ikona XVI” / litografia 1974 / Nr. leg. ZPAP: 2900; p.g. oł.:  D II /410 / 74 / EBBB.
„Ikona XVI”, 1974
litografia, odbitka autorska, 75,5 x 52 cm, sygn. oł. p.d.: Włodzimierz Kunz; oł. l.d.: epr.d`artist „Ikona XVI” litogr. Odręczna inskrypcja ołówkiem z fragmentem wiersza Jerzego Harasymowicza. Na odwrocie autorski opis oł. l.g.: Włodzimierz Kunz / Kraków / „Ikona XVI” / litografia 1974 / Nr. leg. ZPAP: 2900; p.g. oł.: D II /410 / 74 / EBBB.
Cena wywoławcza:
550 zł
Cena uzyskana:
550 zł

Poz. , Aukcja nr 146 - 10.10.2015 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 146 - 10.10.2015 - kontakt

Leon WYCZÓŁKOWSKI: litografia pięciobarwna, z „Teki mieszanej”,
47,3 x 63,2 cm,
sygn. ołówkiem na planszy l.d.: L Wyczół / 1904.
Stan zachowania: papier naklejony na tekturę.
Praca reprodukowana  i opisana w: Maria Twarowska „Leon Wyczółkowski”, Auriga Oficyna Wydawnicza w Warszawie, 1962, ss. 29 i 46, il. 80.
„Orka na Ukrainie. Woły”, 1904
litografia pięciobarwna, z „Teki mieszanej”, 47,3 x 63,2 cm, sygn. ołówkiem na planszy l.d.: L Wyczół / 1904. Stan zachowania: papier naklejony na tekturę. Praca reprodukowana i opisana w: Maria Twarowska „Leon Wyczółkowski”, Auriga Oficyna Wydawnicza w Warszawie, 1962, ss. 29 i 46, il. 80.
Cena wywoławcza:
5 500 zł
Cena uzyskana:
18 000 zł

Paweł STELLER: drzeworyt z teki „Typy polskie”, 28 x 20,7 cm,
sygn. oł. p.d.: P. Steller 1936.; l.d. oł.: Orig. Holzschnitt. Bauerin aus Teschenlande.
Grafika reprodukowana w: „Paweł Steller. Życie i twórczość (1895-1974)”, Muzeum Historii Katowic, Katowice, 2006, il. 76.
„Gaździnka z Cieszyńskiego”, 1936
drzeworyt z teki „Typy polskie”, 28 x 20,7 cm, sygn. oł. p.d.: P. Steller 1936.; l.d. oł.: Orig. Holzschnitt. Bauerin aus Teschenlande. Grafika reprodukowana w: „Paweł Steller. Życie i twórczość (1895-1974)”, Muzeum Historii Katowic, Katowice, 2006, il. 76.
Cena wywoławcza:
600 zł
Cena uzyskana:

Jan NOWAK: linoryt, 6 / 6, odbitka wykonana ręcznie bez użycia prasy graficznej,
30 x 64 cm,
sygn. oł. p.d.: Jan Nowak 2000 r.; oł. l.d.: Linoryt 6/6  „Pejzaż górski”.
( „Szczerze. Linoryty Jana Nowaka”, Muzeum Śląskie w Katowicach, 2014, il. s. 164).
„Pejzaż górski”, 2000
linoryt, 6 / 6, odbitka wykonana ręcznie bez użycia prasy graficznej, 30 x 64 cm, sygn. oł. p.d.: Jan Nowak 2000 r.; oł. l.d.: Linoryt 6/6 „Pejzaż górski”. Odbitkę prezentowanej grafiki posiada w swoich zbiorach Muzeum Śląskie w Katowicach. ( „Szczerze. Linoryty Jana Nowaka”, Muzeum Śląskie w Katowicach, 2014, il. s. 164).
Cena wywoławcza:
670 zł
Cena uzyskana:
670 zł