10 października 2015 - godz. 16.00

: dzbanek, dzbanek do mleka, cukiernica, miseczka, 6 filiżanek ze spodkami;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia, na niebieskim tle malowane bukiety polnych kwiatów;
znak drukowany niebieski koncernu M. S. Kuzniecowa, fabryka w Dulewie, malowane czarną emalią numery: 998/4.
Stan zachowania: pokrywka dzbanka lekko pęknięta i wyszczerbiona.
Rosja, ok. 1900
SERWIS DO HERBATY KUZNIECOW
dzbanek, dzbanek do mleka, cukiernica, miseczka, 6 filiżanek ze spodkami; porcelana, farby naszkliwne, złocenia, na niebieskim tle malowane bukiety polnych kwiatów; znak drukowany niebieski koncernu M. S. Kuzniecowa, fabryka w Dulewie, malowane czarną emalią numery: 998/4. Stan zachowania: pokrywka dzbanka lekko pęknięta i wyszczerbiona. Rosja, ok. 1900
Cena wywoławcza:
2 500 zł

Poz. , Aukcja nr 146 - 10.10.2015 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 146 - 10.10.2015 - kontakt

: porcelana, farby naszkliwne, złocenie; dzbanek do kawy (wys. 21,5 cm), dzbanek do mleka (wys. 12,5 cm), cukiernica ( wys. 8,5 cm), 6 filiżanek ze spodkami i 6 talerzyków deserowych, każdy zestaw w innym kolorze; znak drukowany złoty: „Steatyt / ZB / Katowice / Made in Poland”, dodatkowo na talerzyku i 2 spodkach pieczątki: „Ręcznie malowane”.
Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz, Katowice, ok. 1960.
(Lit.: B. Banaś „Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych Steatyt w Katowicach”, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław, 2015, ss. 57-58, il. 94-95).
SERWIS DO KAWY „KALIPSO” STEATYT
porcelana, farby naszkliwne, złocenie; dzbanek do kawy (wys. 21,5 cm), dzbanek do mleka (wys. 12,5 cm), cukiernica ( wys. 8,5 cm), 6 filiżanek ze spodkami i 6 talerzyków deserowych, każdy zestaw w innym kolorze; znak drukowany złoty: „Steatyt / ZB / Katowice / Made in Poland”, dodatkowo na talerzyku i 2 spodkach pieczątki: „Ręcznie malowane”. Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz, Katowice, ok. 1960. (Lit.: B. Banaś „Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych Steatyt w Katowicach”, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław, 2015, ss. 57-58, il. 94-95).
Cena wywoławcza:
2 400 zł
Cena uzyskana:
3 100 zł

: szkło przeźroczyste żółte (‘primrose’ yellow), na krawędziach misy białe nieprzeźroczyste, prasowane, wys. 18,3 cm, śr. misy 21,3 cm;  z serii Pearline, wzór popularnie zwany „Lady Chippendale”, zarejestrowany przez Georga Davidsona pod numerem  176566 w roku 1891;
stopa kolista, krótki trzon, głęboka misa o falistej zabarwionej na biało krawędzi , powierzchnia dekorowana motywem rozet przedzielonych promienistym żeberkowaniem;
wewnątrz misy wypukły numer: Rd. 176566.
Anglia, lata 90. XIX w.
PATERA SZKŁO URANOWE WAZELINOWE
szkło przeźroczyste żółte (‘primrose’ yellow), na krawędziach misy białe nieprzeźroczyste, prasowane, wys. 18,3 cm, śr. misy 21,3 cm; z serii Pearline, wzór popularnie zwany „Lady Chippendale”, zarejestrowany przez Georga Davidsona pod numerem 176566 w roku 1891; stopa kolista, krótki trzon, głęboka misa o falistej zabarwionej na biało krawędzi , powierzchnia dekorowana motywem rozet przedzielonych promienistym żeberkowaniem; wewnątrz misy wypukły numer: Rd. 176566. Anglia, lata 90. XIX w.
Cena wywoławcza:
250 zł

: korpus na prostokątnej wysklepionej uskokowo  stopie, obwiedzionej reliefowym ornamentem z liści akantu, krótki trzon z kapturkiem z grawerowanym motywem palmet, korpus prostokątny, głęboki, puklowany, z wydatnym ażurowym kołnierzem, dekorowanym motywem akantu, w narożnikach  4 wypustki z motywami roślinnymi,  uchwyt pełny, dekorowany motywem stylizowanych liści i monogramem M. v. S., wym.: 25,5 x 29 x 23 cm, waga 750 g, cecha miejska ( skrzyżowany miecz i klucz w prostokątnym polu) może wskazywać na Dorpat (Tartu ) w Estonii, monogram złotnika nieczytelny.
Stan zachowania: uchwyt w partii centralnej lutowany.
KOSZ SREBRNY, ok. 1830
korpus na prostokątnej wysklepionej uskokowo stopie, obwiedzionej reliefowym ornamentem z liści akantu, krótki trzon z kapturkiem z grawerowanym motywem palmet, korpus prostokątny, głęboki, puklowany, z wydatnym ażurowym kołnierzem, dekorowanym motywem akantu, w narożnikach 4 wypustki z motywami roślinnymi, uchwyt pełny, dekorowany motywem stylizowanych liści i monogramem M. v. S., wym.: 25,5 x 29 x 23 cm, waga 750 g, cecha miejska ( skrzyżowany miecz i klucz w prostokątnym polu) może wskazywać na Dorpat (Tartu ) w Estonii, monogram złotnika nieczytelny. Stan zachowania: uchwyt w partii centralnej lutowany.
Cena wywoławcza:
7 400 zł

: forma owalna, lustro dekorowane grawerowanymi motywami roślinnymi, girlandami i wstęgami, krawędź profilowana, obwiedziona żeberkowaniem, 2 wydatne uchwyty w formie plastycznych gałązek owiniętych wstęgami; wym.: 50,5 x 32 cm, waga 1398 g; srebro pr. 1 (0,950), francuska cecha z lat 1838- 1972, znak złotnika nieczytelny.
Francja, ok. 1900
SREBRNA TACA
forma owalna, lustro dekorowane grawerowanymi motywami roślinnymi, girlandami i wstęgami, krawędź profilowana, obwiedziona żeberkowaniem, 2 wydatne uchwyty w formie plastycznych gałązek owiniętych wstęgami; wym.: 50,5 x 32 cm, waga 1398 g; srebro pr. 1 (0,950), francuska cecha z lat 1838- 1972, znak złotnika nieczytelny. Francja, ok. 1900
Cena wywoławcza:
6 200 zł

: korpus w formie stylizowanej muszli, z jednej strony otoczonej rocaille`owymi  kartuszami z ażurową kratką i reliefową dekoracją o motywach kwiatowych, całość na 3 wolutowych nóżkach; wym.: 8,5 x 38 x 29,5 cm, waga 620 g; srebro pr. 3 (0,800), austriackie cechy z lat 1872-1922, urząd probierczy w Pescie (litera P), znak firmy złotniczej Sandrik  (sześciopłatkowa róża) z Dolne Hámre na Słowacji, (obecnie Hodruša-Hámre).
Austro-Węgry, ok. 1900.
SREBRNA PATERA NEOROKOKOWA
korpus w formie stylizowanej muszli, z jednej strony otoczonej rocaille`owymi kartuszami z ażurową kratką i reliefową dekoracją o motywach kwiatowych, całość na 3 wolutowych nóżkach; wym.: 8,5 x 38 x 29,5 cm, waga 620 g; srebro pr. 3 (0,800), austriackie cechy z lat 1872-1922, urząd probierczy w Pescie (litera P), znak firmy złotniczej Sandrik (sześciopłatkowa róża) z Dolne Hámre na Słowacji, (obecnie Hodruša-Hámre). Austro-Węgry, ok. 1900.
Cena wywoławcza:
4 700 zł