10 października 2015 - godz. 16.00

Witold PAŁKA: olej, płótno, 100 x 110 cm,
sygn. p.g.: Pałka W.
Na odwrocie drukowana naklejka BWA w Katowicach, ul. Dworcowa 13, tel. 323-41, wypełniona czerwonym długopisem: Witold Pałka / Katowice / Kompozycja figuralna I / olej / 100 x 110.
„Oaza. Kompozycja figuralna I”, ok. 1969
olej, płótno, 100 x 110 cm, sygn. p.g.: Pałka W. Na odwrocie drukowana naklejka BWA w Katowicach, ul. Dworcowa 13, tel. 323-41, wypełniona czerwonym długopisem: Witold Pałka / Katowice / Kompozycja figuralna I / olej / 100 x 110.
Cena wywoławcza:
16 000 zł
Cena uzyskana:
16 000 zł

Poz. , Aukcja nr 146 - 10.10.2015 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 146 - 10.10.2015 - kontakt

Teodor AXENTOWICZ: olej, płótno (dublowane), 75 x 68 cm,
sygn. p.d.: T. Axentowicz.
Na odwrocie dwie naklejki: nieznanej galerii drukowana, wypełniona atramentem: „Axentowicz Teodor / Wiek XVIII / Rodzaj olej / Data nadesłania 21 V 1912(?)”,
oraz drukowana wypełniona atramentem: „Związek Powsz. Artystów Polskich / w Krakowie / Data przyjęcia 1922 /Autor Teodor Axentowicz / Tytuł Menuet / Nr 3898”.
Praca reprodukowana w: „Placówka kultury i sztuki”, dwutygodnik, zeszyt XV, rok X, Warszawa, 15 sierpnia 1921.
(Lit.: „Teodor Axentowicz 1859-1938” katalog wystawy, Muzeum Narodowe, Kraków, 1998, s. 47).
Obraz zakupiony 23 grudnia 1974 w salonie nr 1 Desy w Krakowie.
„Menuet. Wiek XVIII”
olej, płótno (dublowane), 75 x 68 cm, sygn. p.d.: T. Axentowicz. Na odwrocie dwie naklejki: nieznanej galerii drukowana, wypełniona atramentem: „Axentowicz Teodor / Wiek XVIII / Rodzaj olej / Data nadesłania 21 V 1912(?)”, oraz drukowana wypełniona atramentem: „Związek Powsz. Artystów Polskich / w Krakowie / Data przyjęcia 1922 /Autor Teodor Axentowicz / Tytuł Menuet / Nr 3898”. Praca reprodukowana w: „Placówka kultury i sztuki”, dwutygodnik, zeszyt XV, rok X, Warszawa, 15 sierpnia 1921. (Lit.: „Teodor Axentowicz 1859-1938” katalog wystawy, Muzeum Narodowe, Kraków, 1998, s. 47). Obraz zakupiony 23 grudnia 1974 w salonie nr 1 Desy w Krakowie.
Cena wywoławcza:
39 000 zł