10 października 2015 - godz. 16.00

Jacek MALCZEWSKI: olej, deska, 23 x 16 cm,
sygn. p.g.: J. Malczewski.
Na odwrocie drukowana naklejka Salonu Sprzedaży Dzieł Sztuki przy T. S. P. w Krakowie, plac Szczepański 4, wypełniona atramentem: Autor: Malczewski Jacek / Dzieło p. t.: „Kobieta” / Rodzaj: olejny. Naklejka opatrzona stemplem z numerem 0927.
„Studium siedzącej kobiety”
olej, deska, 23 x 16 cm, sygn. p.g.: J. Malczewski. Na odwrocie drukowana naklejka Salonu Sprzedaży Dzieł Sztuki przy T. S. P. w Krakowie, plac Szczepański 4, wypełniona atramentem: Autor: Malczewski Jacek / Dzieło p. t.: „Kobieta” / Rodzaj: olejny. Naklejka opatrzona stemplem z numerem 0927.
Cena wywoławcza:
12 500 zł
Cena uzyskana:
16 000 zł

Poz. , Aukcja nr 146 - 10.10.2015 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 146 - 10.10.2015 - kontakt

Alfons KARPIŃSKI: olej, tektura, 72,5 x 58,5 cm,
sygn. l.śr.: A. Karpiński / 32
Na odwrocie  autorski napis ołówkiem: A. Karpiński Kraków / Florjańska 19 III / P. Passakasówna; drukowana naklejka Towarzystwa Artystów Polskich „Sztuka” w Krakowie  wypełniona atramentem: Karpiński Alfons / Portret P. P. / ol 600, oraz naklejka z pieczęcią: Przedmiot nie może otrzymać zezwolenia na wywóz za granicę (dodatkowo w językach francuskim i angielskim).
„Portret pani P.”, 1932
olej, tektura, 72,5 x 58,5 cm, sygn. l.śr.: A. Karpiński / 32 Na odwrocie autorski napis ołówkiem: A. Karpiński Kraków / Florjańska 19 III / P. Passakasówna; drukowana naklejka Towarzystwa Artystów Polskich „Sztuka” w Krakowie wypełniona atramentem: Karpiński Alfons / Portret P. P. / ol 600, oraz naklejka z pieczęcią: Przedmiot nie może otrzymać zezwolenia na wywóz za granicę (dodatkowo w językach francuskim i angielskim).
Cena wywoławcza:

Teodor AXENTOWICZ: pastel, akwarela, tektura, 64 x 49,5 cm,
sygn. śr.d.: T. Axentowicz; na odwrocie atramentem: T. Axentowicz / Kraków 1937.
Na odwrocie pieczęć Magazynu Przyborów Malarskich R. Aleksandrowicz Kraków ul. Basztowa 11.
„Kobieta z żółtą różą”, ok. 1937
pastel, akwarela, tektura, 64 x 49,5 cm, sygn. śr.d.: T. Axentowicz; na odwrocie atramentem: T. Axentowicz / Kraków 1937. Na odwrocie pieczęć Magazynu Przyborów Malarskich R. Aleksandrowicz Kraków ul. Basztowa 11.
Cena wywoławcza:
28 000 zł
Cena uzyskana:
29 000 zł