Paweł STELLER „Pejzaż z Tresnej”, 1947

Aukcja nr 143 - 09.05.2015

„Pejzaż z Tresnej”, 1947

akwarela, karton, 42 x 62,5 cm,
sygn. p.d.: P. Steller / Tresna – 1947.

Cena wywoławcza:
3 900 zł
Cena uzyskana:

Grafik, malarz, pedagog, związany ze śląskim środowiskiem artystycznym. Studiował we Lwowie, Pradze i grafikę u W. Skoczylasa w warszawskiej SSP. Z technik graficznych uprawiał drzeworyt, z technik malarskich akwarelę. Jego akwarelowe pejzaże, najczęściej z okolic Śląska Cieszyńskiego, Beskidów i Tatr, cechuje znakomite opanowanie warsztatu i świetlista paleta barw.

Poz. 6, „Pejzaż z Tresnej”, 1947 - kontakt