Engelbert HILBICH „Aleja nadmorska”, 1941

Aukcja nr 143 - 09.05.2015

„Aleja nadmorska”, 1941

olej, sklejka, 40 x 50 cm,
sygn. l.d.: E. Hilbich 41.

Cena wywoławcza:
2 000 zł

Malarz niemiecki urodzony w Chorzowie. Uczył się prywatnie u malarza i grafika Fritza Augusta Bimlera. W 1939 otrzymał pierwsze zamówienie na obraz ołtarzowy w kościele w Chorzowie Batorym, dla chorzowskich kościołów wykonał jeszcze kilka obrazów. Studia muzyczne w Katowicach przerwała mu wojna i pobór do wojska. Po wojnie osiadł w Bawarii. W latach 1959-1965 kształcił się w akademii w Monachium. Pracował jako nauczyciel plastyki, organista i dyrygent. Malował portrety, pejzaże i martwe natury. Za „Portret żony” otrzymał w 1950 pierwszą nagrodę w konkursie zorganizowanym przez Niemiecki Związek Artystów Plastyków (źródło: wikipedia.org).

Poz. 8, „Aleja nadmorska”, 1941 - kontakt