Eugeniusz BROŻEK „Adam i Ewa”

Aukcja nr 143 - 09.05.2015

Eugeniusz BROŻEK „Adam i Ewa”
„Adam i Ewa”

olej, płótno, 60 x 53,5 cm,
sygn. p.d.: E. Brożek

Cena wywoławcza:
2 000 zł

Urodził się we wsi Przełaj koło Sędziszowa, ukończył szkołę zawodową, dwa lata pracował jako górnik, był spawaczem, konduktorem i kierownikiem pociągów osobowych, rolnikiem. Należał do grupy plastyków amatorów przy domach kultury w Sosnowcu i Jędrzejowie. W 1983 w Przeglądzie Plastyki Nieprofesjonalnej uzyskał II miejsce. W swych pracach chętnie nawiązuje do natury, ceni wieś, której szczerość stawia w opozycji do miejskiego zakłamania, często podejmuje temat konfliktu dobra i zła.
(Lit.: „Sztuka Pogranicza. Miedzy etnosztuką a sztuką akademicką”, katalog zbiorów Muzeum Śląskiego, opracowała Maria Fiderkiewicz, Muzeum Śląskie, Katowice, 2007, s.38)

Poz. 5, „Adam i Ewa” - kontakt

Eugeniusz BROŻEK „Adam i Ewa”