Aukcja nr 143 - 09.05.2015

9 maja 2015 - godz. 16.00

Aukcja nr 143 - 09.05.2015

: brąz złocony, emalia żłobkowa, ceramika malowana, wys. 62 cm; kolista stopa na kwadratowej plincie z wklęsłymi narożnikami, jajowaty ceramiczny korpus ujęty dwoma uchwytami, smukła szyja zakończona szerokim wylewem, zamkniętym wysoką pokrywą ze sterczyną; na korpusie dwie malowane sceny – rodzajowa z parą w osiemnastowiecznych strojach i pejzażowa. Stan zachowania: pęknięcie na krawędzi pokrywy. Francja, ok. 1890.
WAZA DEKORACYJNA W TYPIE SEVRES
brąz złocony, emalia żłobkowa, ceramika malowana, wys. 62 cm; kolista stopa na kwadratowej plincie z wklęsłymi narożnikami, jajowaty ceramiczny korpus ujęty dwoma uchwytami, smukła szyja zakończona szerokim wylewem, zamkniętym wysoką pokrywą ze sterczyną; na korpusie dwie malowane sceny – rodzajowa z parą w osiemnastowiecznych strojach i pejzażowa. Stan zachowania: pęknięcie na krawędzi pokrywy. Francja, ok. 1890.
Cena wywoławcza:
7 000 zł

Poz. , Aukcja nr 143 - 09.05.2015 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 143 - 09.05.2015 - kontakt