Stanisław GIBIŃSKI „Zimą przed kościołem”

Aukcja nr 138 - 25.10.2014

„Zimą przed kościołem”

akwarela, tektura, 35 x 50 cm,
sygn. p.d.: S. Gibiński.
Na odwrocie pieczęć magazynu materiałów malarskich R. Aleksandrowicz.

Cena wywoławcza:
3 800 zł

Malarz, kształcił się w krakowskiej ASP u J. Fałata. W czasie I wojny światowej służył w Legionach Polskich. Wystawiał w krakowskim TPSP. Malował pejzaże , najchętniej zimowe, sceny rodzajowe z życia wsi, motywy myśliwskie i martwe natury, wykorzystując technikę akwarelową i olejną. Artysta wyraźnie inspiruje się twórczością Juliana Fałata, posługuje się miękkimi plamami barwnymi i stonowaną kolorystyką, kreując łagodne, nastrojowe kompozycje.

Poz. 7, „Zimą przed kościołem” - kontakt