Erno ERB „Targ w zimie”

Aukcja nr 138 - 25.10.2014

Erno ERB „Targ w zimie”
„Targ w zimie”

olej, tektura, 34,5 x 49,5 cm,
sygn. l.d.: E Erb

Cena wywoławcza:
9 500 zł

Malarz związany z lwowskim środowiskiem artystycznym. Był niezwykle utalentowanym samoukiem, którego twórczość porównywano z malarstwem Maksa Liebermanna. Jego kompozycje olejne, o charakterystycznej grubej fakturze, malowane swobodnymi pociągnięciami pędzla, to najczęściej pejzaże miejskie, motywy rodzajowe z kobietami na targu, ukraińskie typy ludowe, martwe natury.

Poz. 6, „Targ w zimie” - kontakt

Erno ERB „Targ w zimie”