Stanisław GIBIŃSKI „Myśliwy”

Aukcja nr 138 - 25.10.2014

Stanisław GIBIŃSKI „Myśliwy”
„Myśliwy”

akwarela, papier, 49,5 x 35 cm,
sygn. l.d.: S. Gibiński

Cena wywoławcza:
2 800 zł

Malarz, kształcił się w krakowskiej ASP u J. Fałata. W czasie I wojny światowej służył w Legionach Polskich. Wystawiał w krakowskim TPSP. Malował pejzaże , najchętniej zimowe, sceny rodzajowe z życia wsi, motywy myśliwskie i martwe natury, wykorzystując technikę akwarelową i olejną. Artysta wyraźnie inspiruje się twórczością Juliana Fałata, posługuje się miękkimi plamami barwnymi i stonowaną kolorystyką, kreując łagodne, nastrojowe kompozycje.

Poz. 8, „Myśliwy” - kontakt

Stanisław GIBIŃSKI „Myśliwy”