Aukcja nr 138 - 25.10.2014

25 października 2014 - godz. 16.00
Galeria Miasta Ogrodów, Katowice, ul. Stanisława 4.

Aukcja nr 138 - 25.10.2014

: srebro, korpus skrzynkowy, prostokątny, na 4 nóżkach z motywem liści akantu, pokrywa na zawiasie, dekorowana reliefową plakietką z motywem główki koziołka wśród winorośli, krawędź korpusu i pokrywy obwiedzione  tłoczonym ornamentem z liści laurowych, szyldzik z motywem rombu i stylizowanych liści akantu;
wym.: 11 x 15 x 11 cm, waga 687 g,
srebro pr. 84, na dnie: Malcz, cechy probierni warszawskiej z 1855, probierz W. K. (Walerian Kostrzębski, czynny 1852-1860),  znak warsztatowy – kotwica. Stan zachowania: kluczyk nieoryginalny.
Warszawa, 1855.
CUKIERNICA MALCZ
srebro, korpus skrzynkowy, prostokątny, na 4 nóżkach z motywem liści akantu, pokrywa na zawiasie, dekorowana reliefową plakietką z motywem główki koziołka wśród winorośli, krawędź korpusu i pokrywy obwiedzione tłoczonym ornamentem z liści laurowych, szyldzik z motywem rombu i stylizowanych liści akantu; wym.: 11 x 15 x 11 cm, waga 687 g, srebro pr. 84, na dnie: Malcz, cechy probierni warszawskiej z 1855, probierz W. K. (Walerian Kostrzębski, czynny 1852-1860), znak warsztatowy – kotwica. Stan zachowania: kluczyk nieoryginalny. Warszawa, 1855.
Cena wywoławcza:
7 200 zł

Poz. , Aukcja nr 138 - 25.10.2014 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 138 - 25.10.2014 - kontakt

Aukcja nr 138 - 25.10.2014

: srebro grawerowane, giloszowane, wewnątrz złocone;
cylindryczny korpus na 3 nóżkach, z pałąkiem na zawiasach, na korpusie grawerowany medalion z monogramem wiązanym: AA;
waga 252 g, wym.: 14 cm,
srebro pr. 84, cechy probierni moskiewskiej z 1892,
probierz: A. A. (Anatolij Apołłonowicz Arcibaszew, 1891-1896),
monogram złotnika: ИA (Iwan Aleksiejewicz Aleksiejew,1876-1912).
Moskwa, 1892.
SREBRNY KOSZYCZEK
srebro grawerowane, giloszowane, wewnątrz złocone; cylindryczny korpus na 3 nóżkach, z pałąkiem na zawiasach, na korpusie grawerowany medalion z monogramem wiązanym: AA; waga 252 g, wym.: 14 cm, srebro pr. 84, cechy probierni moskiewskiej z 1892, probierz: A. A. (Anatolij Apołłonowicz Arcibaszew, 1891-1896), monogram złotnika: ИA (Iwan Aleksiejewicz Aleksiejew,1876-1912). Moskwa, 1892.
Cena wywoławcza:
2 400
Cena uzyskana:
2 400 zł