Michał ICHNOWSKI „Portret dziewczyny ze szpilką we włosach”

Aukcja nr 128 - 26.10.2013

„Portret dziewczyny ze szpilką we włosach”

pastel, papier, 46 x 34 cm,
sygn. l.g.: M. Ichnowski.
Obraz po konserwacji.

Cena wywoławcza:
4 400 zł

Malarz i rzeźbiarz, uczeń krakowskiej SSP w latach 1878-1882. Dzięki uzyskanemu w 1881 stypendium im. H. Siemiradzkiego studia kontynuował w akademiach w Monachium i Wiedniu. Po powrocie do kraju osiadł w Krakowie. W latach 1883-1901 i 1910 swoje prace wystawiał w krakowskim TPSP, od 1886 również w dziale rzeźby. Malował pejzaże, sceny religijne i rodzajowe, portrety (najczęściej w technice pastelowej), rysował karykatury, projektował karty pocztowe. Używał pseudonimu Michał Domrad.

Poz. 11, „Portret dziewczyny ze szpilką we włosach” - kontakt