Krzysztof WEBS „Placowy akwen”, 2011

Aukcja nr 128 - 26.10.2013

„Placowy akwen”, 2011

olej, płótno, 50 x 60 cm, sygn. l.d.: Webs.
Na odwrocie data i sygn.: 2011 / K. Webs; na dolnej listwie krosien tytuł: Placowy akwen.

Cena wywoławcza:
1 450 zł
Cena uzyskana:
1 600 zł

Malarz związany ze śląskim środowiskiem twórców nieprofesjonalnych, członek koła plastycznego przy KWK „Zabrze”. Urodził się w Rudzińcu koło Gliwic, z zawodu tokarz, pracował w hucie „Łabędy” jako komendant straży przemysłowej. Jego twórczość nawiązuje do śląskiej historii i tradycji, swoje cykle poświęca więc śląskim powstaniom, obyczajom, codzienności śląskich pejzaży miejskich, a rozgrywające się tam sceny uliczne ukazuje z optymizmem i humorem. W 2008 z okazji 35- lecia twórczości artystycznej Websa Muzeum Śląskie w Katowicach przygotowało wystawę jego prac pod wspólnym tytułem „Pejzaże z morałem”.
Lit.: Maria Fiderkiewicz „Biogramy śląskich plastyków sztuki pogranicza”, Muzeum Śląskie, Katowice, 2005, s. 50-51.

Poz. 8, „Placowy akwen”, 2011 - kontakt